تالارهای گفتمان سپاه مجازی
__==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - نسخه قابل چاپ

+- تالارهای گفتمان سپاه مجازی (http://forum.p313.ir)
+-- انجمن: سایر موضوعات (/forumdisplay.php?fid=433)
+--- انجمن: متفرقه (/forumdisplay.php?fid=380)
+---- انجمن: دلنوشته ها (/forumdisplay.php?fid=350)
+---- موضوعات: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ (/showthread.php?tid=2698)

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - ANSARO MAHDI - ۱۲-۸-۱۳۹۲ ۰۹:۴۳ عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر کسی را نداشتی که به او فکر کنی به اسمان بیندیش زیرا درآن کسی هست که به تو می اندیشد

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - منم گدای فاطمه... - ۱۲-۹-۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ صبح

بسم الله الرحمن الرحیم

هرشب میان مقبره ها راه میروم .. شاید هوای زیستنم را عوض کنم..

من که هنوز خسته باران دیشبم ... فرصت بده پیراهنم را عوض کنم...

نـــــــــــــرو !!!

دردناک ترین التماس جهان است !!

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - شقایق - ۱۲-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۰۶ عصر

نگاهی به درون خود

مردی متوجه شد که گوش همسرش سنگین شده و شنوایی اش کم شده است.

به نظرش رسید که همسرش باید سمعک بگذارد ولی نمی دانست این موضوع را چگونه با او درمیان بگذارد. به این دلیل، نزد دکتر خانوادگی شان رفت و مشکل را با او درمیان گذاشت.

دکتر گفت: برای اینکه بتوانی دقیقتر به من بگویی که میزان ناشنوایی همسرت چقدر است، آزمایش ساده ای وجود دارد.

این کار را انجام بده و جوابش را به من بگو: ابتدا در فاصله 4 متری او بایست و با صدای معمولی، مطلبی را به او بگو. اگر نشنید، همین کار را در فاصله 3 متری تکرار کن. بعد در 2 متری و به همین ترتیب تا بالاخره جواب بدهد.

آن شب همسر آن مرد در آشپزخانه سرگرم تهیه شام بود و خود او در اتاق پذیرایی نشسته بود.
مرد به خودش گفت: الان فاصله ما حدود 4 متر است. بگذار امتحان کنم، و سوالش را مطرح کرد ...

جوابی نشنید بعد بلند شد و یک متر به جلوتر به سمت آشپزخانه رفت و همان سوال را دوباره پرسید و باز هم جوابی نشنید. بازهم جلوتر رفت و به درب آشپزخانه رسید. سوالش را تکرار کرد و باز هم جوابی نشنید. این بار جلوتر رفت و گفت: " شام چی داریم؟"

و این بار همسرش گفت: "مگه کری؟! برای چهارمین بار میگم؛ خوراک مرغ!"

"گاهی هم بد نیست که نگاهی به درون خودمان بیندازیم شاید عیب هایی که تصور میکنیم در دیگران است در واقع در خودمان وجود دارد!"

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - sahel - ۱۲-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۳۶ عصر

عصر يك جمعه دلگير،. . .

دلم گفت : بگويم، بنويسم ، كه چرا عشق به انسان نرسيده است؟ چرا آب به گلدان نرسيده است؟

چرالحظه ي باران نرسيده است؟ و هركس كه دراين خشكي دوران به لبش جان نرسيده است،به ايمان نرسيده است .
و غم عشق به پايان نرسيده است. بگو حافظ دل خسته ز شيرازبياييد بنويسد كه هنوز هم كه هنوز است چرا يوسف گم گشته به كنعان نرسيده است؟

دل عشق ترك خورد ،گل زخم نمك خورد، زمين مرد،زمان بر سر دوشش غم و اندوه به انبوه فقط برد ،

زمين مرد،زمين مرد ،خداوند گواه است ،دلم چشم به راه است و در حسرت يك پلك نگاه است:ولي حيف نصيبم فقط آه است و همين آه خدايا برسد كاش به جايي برسد كاش صدايم به صدايي...

عصر اين جمعه ي دلگير وجود تو كنار دل هربيدل آشفته شود حس،تو كجايي گل نرگس؟...
[/color]

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - softwar officer - ۱۲-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۴۹ عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

قدرتِ کلماتت را بالا ببر نه صدایت را ؛ این باران است که باعث رشد گلها میشود نه رعد و برق

خدا می گوید:
به پیش بیاور دو دست خالی را
بگو جز من کس دیگر نمی فهمند
به نجوایی صدایم کن
شروع کن.... یک قدم باتو
تمام گام های مانده اش بامن....

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - منتظر موعود - ۱۲-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۵۷ عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

آب به خاطر استمرارش سنگ را سوراخ می کند نه به خاطر قدرتش

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - softwar officer - ۱۲-۹-۱۳۹۲ ۰۷:۰۱ عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

پدرم عاشق مادرم بود، ولی هرگز به او نگفت.
اما وقتی مادرم بیمار بود،
دکتر تب سنج را در دهان پدرم می گذاشت..!!!

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - MYNK - ۱۲-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ عصر

یکی از ایرانی های مقیم خارج تعریف می کرد :

اولین روزی که دخترکوچکم را به مدرسه ای در خارج از کشور فرستادم ، او با چشمانی گریان به خانه بازگشت
وقتی علت را از او پرسیدم ، در پاسخم گفت : هم کلاسیهایم مرا به خاطر روسری ام مسخره کردند .

اشکهایش را پاک کردم و به او گفتم : عزیزم ناراحت نباش فردا که به مدرسه رفتی هرکس تو را مسخره کرد
دستش را بگیر و به سالن مدرسه ببر و عکسی که به دیوار سالن زده شده را به او نشان بده واز او بپرس
که : کدام یک به او شبیه ترید ؟

دخترم روز بعد چنین کرد ، آن روز که به خانه بازگشت لبحند گرمی برلبانش بود .

با خوشحالی در آغوشم پرید و گفت : امروز وقتی کاری را که گفته بودید انجام دادم هم کلاسی هایم دیگر
مسخره ام نکردند و همه با احترام با من برخورد می کردند .

سپس دخترم با کنجکاوی از من پرسید : آن عکس چه کسی بود که به دیوار سالن نصب بود ؟

با لبخند کوچکی گفتم : مریم مقدس...

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - ani saten - ۱۲-۱۱-۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا شب مانده و فردا نمیشه
                       گره از کار دنیا وا نمیشه
زمین و آسمان و گشتم اما
                       کسی جز یوسف زهرا نمیشه

RE: __==جملات زیبا و هشت ریشتری بنویسید==__ - منم گدای فاطمه... - ۱۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۱:۴۴ عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

مهدی جــــــــــــــــــــــان ..

مهربانم ! عالم از توست .. !

غریبانه چرا میگردی ؟؟؟