تاپیکـــــــــــــ درباره دختران(خانوما بفرماین!!)
زمان کنونی: ۲-۶-۱۳۹۸, ۰۳:۵۴ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: softwar officer
آخرین ارسال: help me
پاسخ: 17
بازدید: 9646

ارسال پاسخ 
۱۰-۲۶-۱۳۹۱, ۰۷:۲۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۱۴-۱۳۹۲ ۱۱:۱۳ عصر، توسط softwar officer.)
ارسال: #1
..::: به نام آن که سرخ رویی ما به مدد لعل لب اوست :::..

سلام دوستای مهدی باور و مهدی یاور

گفتم تاپیکی ایجاد کنم در باره دختر!!!! که شاید ارزش خودشو بدونه

آره ارزش  دختـــــر!

متاسفانه در زمونه ما دختر ارزش خودش رو نمیدونه! ! ! ! و این بدترین درد

چه بسا اگر میدونستن الان جامعه ما به این وضع کشیده نمیشد و دخترکان ما الان با این وضع توو خیابونا نبودن!!

پس از همه دوستان میخوام که توو این تاپیک شرکتن و احادیث و روایاتی که درباره دختر اومده رو نقل کنن

:gol::gol::gol::gol:

دختر رحمت و پسر نعمت است:نعمت از آثار لطف الهی است مانند رویش دانه از زمین با زحمات طاقت فرسای کشاورز( که بدون لطف الهی میسر نمیشود) ولی رحمت خود لطف سرشار الهی است مانند بارش باران
هر نعمتی را شکری واجب است 
در باره وجوب شکر نعمت همین بس که
سریع ترین عقوبتی که انسان را گرفتار می کند عقوبت کفران نعمت است
اما رحمت چه:
رحمت منشا حسنه است
حسنه ثواب دارد درحالیکه از نعمت حساب می کشند
برای آنکه مفهوم رحمت بیشتر معلوم شود چند نمونه ازخزائن رحمت پروردگار را میشماریم: 
علی این همای رحمت
اسلام آئین رحمت
محمد پیامبر رحمت
و بالاخره دختر نشان رحمت الهی بر ما
اما بر گردیم سر اصل مطلب 
دختر رحمت است و پسر نعمت
و این به این معنی است که پسر نعمتی است که به ما داده می شود و از آن حساب هم می کشند
اما دختر رحمتی است که بر ما ارزانی میشود و صرف داشتن آن حسنه و ثواب است ضمن آنکه میتواند منافع بیشماری برای ما در پی داشته باشد
و به استناد آیه 64 سوره بقره 
فَلَوْلا فَضْلُ اللَّهِ عَلَیکُمْ وَ رَحْمَتُهُ لَکُنْتُمْ مِنَ الْخَاسِرِینَ 
اگر فضل و رحمت الهی نبود یقیناً شما از زیانکاران میبودید

♥♥♥♥♥♥♥♥

پیامبر اعظم(ص):
بهترین فرزندان شما دختران هستند.

♥♥♥♥♥♥♥♥

پیامبر اعظم(ص):
هرکه را دختری است، خداوند یاری دهنده او، برکت بخش به او و آمرزنده او خواهد بود.

♥♥♥♥♥♥♥♥

پیامبر اعظم(ص):
مهر ویژه خداوند بر پدر دختران باد. دختران مبارک و دوست داشتنی اند و پسران بشارت دهندگان هستند و دختران باقیات صالحاتند.

♥♥♥♥♥♥♥♥

پیامبر اعظم(ص):
هر خانه ای که در آن دختر باشد، هر روز دوازده برکت و رحمت از آسمان ارزانی اش می شود و زیارت فرشتگان از آن خانه قطع نمی گردد، در حالی که در هر شبانه روز برای پدر آن دختران عبادت یکسال نوشته می شود.

♥♥♥♥♥♥♥♥

پیامبر اعظم(ص):
هر کس سرپرستی دو یا سه دختر را داشته باشد، با من در بهشت خواهد بود.

♥♥♥♥♥♥♥♥

در روایات آمده است:
به پیامبر خدا(ص) بشارت تولد دختری دادند. حضرت با نگاهی به چهره اصحاب دریافت که آنها از این خبر ناخرسندند؛ از این روی فرمود: شما را چه شده، گلی به من داده شده که او را ببویم و روزی اش بر عهده خداوند متعالی است.

♥♥♥♥♥♥♥♥

امام صادق(ع):
پسران نعمتند و دختران حسنه و نیکی، و خداوند از نعمت ها می پرسد، ولی بر نیکی ها پاداش می دهد.

♥♥♥♥♥♥♥♥

امام صادق(ع):
آن که سرپرستی دو دختر را عهده دار شود، این کار او را از آتش و عذاب باز خواهد داشت.

♥♥♥♥♥♥♥♥

امام صادق(ع):
آنگاه که مردی صاحب دختری شد، خداوند فرشته ای به سوی نوزادش روانه می کند که بال بر سر و سینه او کشد و گوید: کودکی ضعیف آفریده شده است. انفاق کنندگان بر او از سوی خداوند یاری خواهد شد.

♥♥♥♥♥♥♥

امام رضا(ع):
خداوند بر دختران مهربان تر از پسران است و هر کسی بانویی از محارم خود را شاد کند، روز قیامت از سوی خداوند شاد می گردد.

♥♥♥♥♥♥♥♥

امير المؤمنين‏ علی عليه السلام فرمود :

آنها (زنان) نزد شما امانت هاى خدا هستند ، آزارشان نرسانيد و بر آنها سخت نگيريد.
مستدرك جلد 2 ص 551

♥♥♥♥♥♥♥♥

امام صادق (ع) میفرمایند:

أَكثَرُ الخَيرِ فِى النِّساءِ؛

بيشترين خير و بركت در زنان است.

من لايحضره الفقيه، ج3، ص385، ح4352

♥♥♥♥♥♥♥♥

امام علی (ع) میفرمایند:
وَلاتُمَلِّكِ المَرأَةَ أَمرَها ما جاوَزَ نَفسَها فَإِنَّ المَرأَةَ رَيحانَةٌ وَلَيسَت بِقَهرَمانَةٍ... ؛
كارى كه در توان زن نيست به او مسپار زيرا او چون گُلى است (ظريف و آسيب پذير) نه قهرمان و كار فرما.

نهج البلاغه، نامه 31

♥♥♥♥♥♥♥♥

هديه را بايد اول به پسر داد يا دختر؟
رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
مَن دَخَلَ‏السُّوقَ فاشتَرى تُحْفةً فَحَمَلَها إلى عِيالِهِ كانَ كَحامِلِ صَدَقَةٍ إلى قَومٍ مَحاوِيجَ ، ولْيَبدَأْ بِالاْءناثِ قَبلَ الذُّكُورِ .
پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
هـر كـس وارد بـازار شود و هديّه‏اى بخرد و آن را بـراى خـانواده خـود ببرد ، همانند كـسى اسـت كه براى گـروهى نيازمند صدقه‏اى بَرَد و بـايـد (دادن هـديّه را) از دخـتران شروع كند .
بحار الأنوار : 104 / 69 / 2 منتخب ميزان الحكمة : 256

توصيه ي رسول خدا – صلي الله عليه و آله و سلم – درباره ي دختران چيست؟
رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
لا تَكرَهوا البَناتَ؛ فإنَّهُنَّ المُؤنِساتُ الغالِياتُ .
دختران(خود) را ناخوش نداريد ؛ زيرا آنها مونس‏هاى گرانبهايى هستند .
كنزالعمّال : 45374 منتخب ميزان الحكمة : 612

********************************************************************************​*****

ويژگي هاي دختران در نگاه رسول خدا – صلي الله عليه و آله و سلم – چيست؟
عنه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
البَناتُ هُنَّ المُشفِقاتُ الُمجَهَّزاتُ المُبارَكاتُ .
اين دخترانند كه دلسوز و مددكار و با بركتند .
كنزالعمّال : 45399 منتخب ميزان الحكمة : 612

خوشحال كردن بانوان محرم به انسان چه ثوابي دارد؟
عنه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
إنّ اللّه‏َ تباركَ وتعالى علَى الإناثِ أرأفُ مِنهُ علَى الذُّكورِ ، وما مِن رجُلٍ يُدخِلُ فَرحَةً علَى امرأةٍ بَينَهُ وبَينَها حُرمَةٌ ، إلاّ فَرَّحَةُ اللّه‏ُ تعالى يَومَ القِيامَةِ .
خداوند تبارك و تعالى به زنان مهربانتر از مردان است . هيچ مردى نيست كه زنى از محارم خود را خوشحال سازد ، مگر اين كه خداوند متعال در روز قيامت او را شادمان گرداند .
الكافي : 6 / 6 / 7 منتخب ميزان الحكمة : 612

********************************************************************************​*******
امام صادق عليه السلام دختران را چگونه توصيف نموده است؟
الإمامُ الصّادقُ عليه‏السلام :
البَنونَ نَعيمٌ والبَناتُ حَسَناتٌ، واللّه‏ُ يَسألُ عَنِ النَّعيمِ ويُثيبُ علَى الحَسَناتِ .
امام صادق عليه‏السلام :
پسران نعمتند و دختران حسنه ، و خداوند از نعمت‏ها بازخواست مى‏كند و براى حسنات پاداش مى‏دهد .
الكافي : 6 / 7 / 12 منتخب ميزان الحكمة : 612

امضای softwar officer
ربنا آتنا کربلا ...
واجعل مماتی فی العاشورا ...
روحـــــی لک الفــــــدا یا مــــولا ...
حُـــــــــــــــســــــــــــــــین

[تصویر:  do.php?img=1744]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط شیدا ، faateme-313 ، Fateme135 ، سامیه ، PeYROVaN ، mahdy30na ، meraj1404 ، راکعه ، compute_computer ، zahraaa ، شقایق ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین* ، help me
۱۰-۲۶-۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ عصر
ارسال: #2
RE: تاپیکـــــــــــــ درباره دختران(خانوما بفرماین!!آقایون حسادت نکنن! ! ! ! ! ! )
بسیار زیبا
ان شا الله قدر خودمونو بیشتر بدونیم.
ممنون از پستت عزیزم11

امضای faateme-313
[تصویر:  do.php?img=2489]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط شیدا ، PeYROVaN ، meraj1404 ، راکعه ، شقایق ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین* ، help me
۱۰-۲۷-۱۳۹۱, ۰۱:۳۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲۷-۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ عصر، توسط mahdy30na.)
ارسال: #3
RE: تاپیکـــــــــــــ درباره دختران(خانوما بفرماین!!آقایون حسادت نکنن! ! ! ! ! ! )
(خانوما بفرماین!!آقایون حسادت نکنن! ! ! ! ! ! )
یعنی چی؟
مگه آقایون حسادت دارن؟
نمیخوام بحث راه بندازم ولی این قسمت پستتون یجور حساسیت ایجاد میکنه.
ما که خوشحالیم شما دختران و مادران اینده به مقام بالایی از کمال برسید اما حسادت در وجود مومنین معنا نخواهد داشت.
امام صادق عليه السلام:

قالَ لُقمانُ لاِبنِهِ: وَلِلحاسِدِ ثَلاثُ عَلاماتٍ: يَغتابُ إِذا غابَ وَيَتَمَلَّقُ إِذا شَهِدَ وَيَشمَتُ بِالمُصيبَةِ؛ لقمان به فرزندش گفت: حسود را سه نشانه است: پشت سر غيبت مى كند، روبه رو تملّق مى گويد و از گرفتارى ديگران شاد مى شود.(خصال، ص 121)
امام صادق عليه السلام:

سِتَّةٌ لاتَكونُ فِى المُؤمِنِ: اَلعُسرُ وَالنَّكَهُ وَالحَسَدُ وَاللَّجاجَةُ وَالكَذِبُ وَالبَغىُ؛ شش (صفت) در مؤمن نيست: سخت گيرى، بى خيرى، حسادت، لجاجت، دروغگويى و تجاوز.
(تحف العقول، ص 377)
امام صادق عليه السلام:

إِنَّ المُؤمِنَ يَغبِطُ وَ لايَحسُدُ وَ المُنافِقُ يَحسُدُ وَ لايَغبِطُ . مؤمن غبطه مى خورد و حسادت نمى ورزد، منافق حسادت مى ورزد و غبطه نمى خورد.(غبطه آن است كه آرزو كنى آنچه ديگرى دارد، داشته باشى بدون اينكه آرزوى نابودى نعمت ديگرى را داشته باشى و حسد آن است كه بخواهى نعمتى را كه ديگرى دارد، نداشته باشد).(كافى، ج2، ص307، ح7)
میدونید که من با حدیث جواب میدم پس امیدوارم دلگیر نشین.
یا زهرای مرضیه سلام الله

متنتون خوب بود تشکر میکنم .
حق و باید گفت ولی ایکاش اونو نمینوشتی .
بزار منم چند در از خزانه کلام معصوم در باره دختران قرار بدم با اجازه :
امام صادق عليه‏السلام :

اَلبَنونَ نَعيمٌ وَ البَناتُ حَسَناتٌ وَ اللّه‏ُ يَسألُ عَنِ النَّعيمِ ، وَ يُثيبُ عَلَى الحَسَناتِ ؛

پسران، نعمت‏اند و دختران خوبى. خداوند ، از نعمت‏ها سؤال مى‏كند و به خوبى‏ها پاداش مى‏دهد .
كافى، ج 6، ص 7، ح12
پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله:

رَحِمَ اللّه‏ُ اَبَا البَناتِ، اَلبَناتُ مُبارَكاتٌ مُحَبِّباتٌ وَ البَنونَ مُبَشِّراتٌ وَ هُنَّ الباقياتُ الصّالِحاتُ؛

رحمت خدا بر پدرى كه داراى دخترانى است! دختران، با بركت و دوست داشتنى‏اند و پسران، مژده آورند. دختران باقيات الصالحات (بازماندگان شايسته)اند.

مستدرك الوسائل، ج 15، ص 115، ح 17700
اینم
اخرین حدیث
عَنِ الصّادِقِ عليه ‏السلام: دَعْ اِبْنَكَ يَلْعَبُ سَبْعَ سِنينَ وَيُؤْدَّبُ سَبْعا وَاَلْزِمْهُ نَفْسَكَ سَبْعَ سِنينَ فَاِنْ اَفْلَحَ وَ اِلاّ فَاِنَّهُ مَنْ لاخَيْرَ فِيهِ.
امام صادق عليه ‏السلام فرمود: پسرت را، هفت سال رها كن بازى كند و در هفت سال بعد او را تربيت كن و در هفت سال سوّم 14 تا 21 هميشه همراهت باشد، پس‏اگر درستكار و مفيد شد چه خوب والاّ خيرى در او نيست.

بحار 95-104

امضای mahdy30na
[تصویر:  do.php?img=4182]
 سپاس شده توسط PeYROVaN ، Fateme135 ، شیدا ، softwar officer ، راکعه ، compute_computer ، شقایق ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین* ، help me
۱۰-۲۸-۱۳۹۱, ۰۳:۰۷ عصر
ارسال: #4
RE: تاپیکـــــــــــــ درباره دختران(خانوما بفرماین!!)
سلام

خطاب به برادر سینــــــــــــــــــــــــــا! ! ! !

آقا من شوخی کردم زدید طومار حدیث ردیف کردید؟؟؟؟[تصویر:  dodgy.gif]

در ضمن من گفتم که دوستان بیان اینجا حدیث بزارن!مثلا(خودم گفتم و خودمم شنفتم)!![تصویر:  1%20(28).gif]

میخوایم به ی نتیجه گیری خوبی برسیم!کـــــــــــــــــــــــــــ اگه شد آقایون هم احادیثی در باره خودشون بزارن،هر چی باشه باید ارزش خودمون رو بدونیم![تصویر:  1%20(21).gif]

در ضمن من همینجا عذر خواهی میکنم ک گفتم حســــــــــــــود[تصویر:  1%20(30).gif]

امضای softwar officer
ربنا آتنا کربلا ...
واجعل مماتی فی العاشورا ...
روحـــــی لک الفــــــدا یا مــــولا ...
حُـــــــــــــــســــــــــــــــین

[تصویر:  do.php?img=1744]
 سپاس شده توسط Fateme135 ، mahdy30na ، راکعه ، faateme-313 ، compute_computer ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین*
۱۰-۲۸-۱۳۹۱, ۰۶:۰۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲۸-۱۳۹۱ ۰۶:۳۹ عصر، توسط Fateme135.)
ارسال: #5
به نام دوست...

[b]خانومای عزیزومحترم تالار:heart::heart::heart:
؛ااین گل زیباروتقدیم میکنم به همه ی شماعزیزان....چون من خودم گل زیاددوست دارم....گلم که بایدقرمززباشه...اصلا اصلش اینه ...منم که به رنگ قرمزعلاقه مندم[/b]میدونیدبه چه دلیل میگم

[تصویر:  Z]

بعدش نمیدونم چراعکس این گله نمیفته...((گیرندیناکه چرانیفتاده))
[b]حالا چندتاحدیث باهم بخونیم دروصف دختران وزنان:

[b]پیامبر اسلام

اَلبَناتُ هُنَّ المُشفِقاتُ المُجَهِّزاتُ المُبارَكاتُ، مَن كانَت لَهُ ابنَةٌ واحِدَةٌ جَعَلَهَا اللّه‏ُ لَهُ سِترا مِنَ النّارِ، و مَن كانَت عِندَهُ ابنَتانِ اُدخِلَ الجَنَّةَ بِهِما، وَ مَن كانَت عِندَهُ ثَلاثُ بَناتٍ أو مِثلُهُنَّ مِنَ الخَواتِ وُضِعَ عَنهُ الجِهادُ وَ الصَّدَقَةُ ؛
پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله
دختران ، دلسوز ، مددكار و بابركت‏اند . هر كس يك دختر داشته باشد ، خداوند ، او را پوششى از دوزخ قرار مى‏دهد و هر كس دو دختر داشته باشد ، به خاطر آن وارد بهشت مى‏شود و هر كس سه دختر يا مانند آن خواهر داشته باشد ، جهاد و صدقه از او برداشته مى‏شود
كنز العمّال ، ح 45399

امام صادق(ع):

:

أَكثَرُ الخَيرِ فِى النِّساءِ؛

بيشترين خير و بركت در زنان است

من لايحضره الفقيه، ج3، ص385، ح4352

پیامبر اسلام فرمودند

اَلمَرأَةُ الصّالِحَةُ أَحَدُ الكاسِبَينِ؛

زن شايسته يكى از دو عامل پيشرفت خانواده است

بحارالأنوار، ج103، ص238، ح39

رسول الله(ص
اِذا حَمَلَتِ المَرأَةُ كانَت بِمَنزِلَةِ الصّائِمِ القائِمِ المُجاهِدِ بِنَفسِهِ وَ مالِهِ فى سَبيلِ اللّه ، فَاِذا وَضَعَت كانَ لَها مِنَ الأَجرِ ما لا تَدرى ما هُوَ لِعِظَمِهِ، فَاِذا اَرضَعَت كانَ لَها بِكُلِّ مَصَّةٍ كَعِدلِ عِتقِ مُحَرَّرٍ مِن وُلدِ اِسماعيلَ ، فَاِذا فَرَغَت مِن رَضاعِهِ ضَرَبَ مَلَكٌ عَلى جَنبِها وَ قالَ : اِستَأنِفِى العَمَلَ، فَقَد غُفِرَ لَكِ ؛
هنگامى كه زن باردار مى شود ، همانند روزه دارِ شب زنده دار و مجاهدى است كه با جان و مالش در راه خدا جهاد مى كند و هنگامى كه فارق شود ، پاداشى دارد كه نمى دانى عظمت آن چه قدر است و هنگامى كه شير بدهد ، در هر بار مكيدن ، پاداش آزاد كردن يكى از فرزندان اسماعيل عليه السلام براى اوست و آن گاه كه شيردادن تمام شود ، فرشته اى بر پهلوى او مى زند و مى گويد : «عمل را از نو آغاز كن كه بى ترديد ، آمرزيده شدى
امالى صدوق، ص 496، ح 678

درآخراضافه کنم که:

موجوداتی بسیاردوست داشتنی,زیرک,باهوش,کنجکاو خصوصا وخلاقیم....هیشکی هم نمیتونه منکرش بشه...هیشششکی...
پس به افتخارخودمون[تصویر:  1%20(21).gif][تصویر:  1%20(21).gif][تصویر:  1%20(21).gif]

باتشکرازخادم المهدی عزیزکه این شکلکرو ازیه جاکپی کرد:biggrin:

امضای Fateme135
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم
 سپاس شده توسط softwar officer ، راکعه ، faateme-313 ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین*
۱۰-۲۸-۱۳۹۱, ۰۶:۱۸ عصر
ارسال: #6
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

خواهران محترم تالار احترامی ویژه دارن با این احادیث مارو ساکت کردن
:cool:

پسران هم عالی هستند اصلا خانم ها بهتر ولی از قدیم گفتن

:biggrin:[b]پسرا شیرن مثل شمشیرن
:biggrin:

[تصویر:  1%20%2821%29.gif]جان همه دختر و پسرا فدای مهدی[تصویر:  1%20%2821%29.gif]

[تصویر:  1%20%2821%29.gif]

یا حق

امضای PeYROVaN
فلقٍ ناس کــلیــد نــصـر(ظهور)است...

ما می خواهیم علی اکبر های امام زمانمان باشیم...
 سپاس شده توسط سامیه ، راکعه ، faateme-313 ، compute_computer ، softwar officer ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین*
۱۰-۲۸-۱۳۹۱, ۰۶:۲۲ عصر
ارسال: #7
پسرا شیرن مثل شمشیرن ....ادامه ی شعرتونو نخوندین آقای مدیر:dodgy:

امضای Fateme135
 سپاس شده توسط نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین*
۱۰-۲۸-۱۳۹۱, ۰۶:۲۴ عصر
ارسال: #8
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

همین یک قسمت کافی بود

یاحق

امضای PeYROVaN
فلقٍ ناس کــلیــد نــصـر(ظهور)است...

ما می خواهیم علی اکبر های امام زمانمان باشیم...
 سپاس شده توسط راکعه ، faateme-313 ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین*
۱۰-۲۸-۱۳۹۱, ۰۶:۳۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲۸-۱۳۹۱ ۰۶:۳۴ عصر، توسط Fateme135.)
ارسال: #9
علیک سلام......

بنده هم اشعارزیادی دارم که اگه یه قسمتشوبخونم کافیه هااااااااااااااااااااااااااا
:1111::1111::1111:......................گفته باشممممممم

امضای Fateme135
 سپاس شده توسط softwar officer ، راکعه ، faateme-313 ، compute_computer ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین*
۱۰-۲۸-۱۳۹۱, ۰۶:۴۰ عصر
ارسال: #10
دوستان بحث نکنین
قول یک مطلب مفید رو به همه میدم که درباره ارزش اولاد در خانواده یک مطلبی محکم برای شما اماده کنم. اگه بشه که یک کار گروهی هم انجام بدیم و هر کدوم از دوستان با توجه به نابع و مطالعاتی که داره در باره فواید و ثمره اولاد در خانواده برسی کنه و بحث نژادی قبیله ای ( پسر و دختر ) راه نندازیم.
خودمم اگه گفتم درباره اون حسودش بود و لاغیر.خادم المهدی گرامی همکار محترم تالار ، لطف کردین و اون رو حذف کردین و خدای نکرده احساس نکنین که من اونوپستمو حذف کنما ، اصلا.
درپناه حق

امضای mahdy30na
[تصویر:  do.php?img=4182]
 سپاس شده توسط Fateme135 ، softwar officer ، faateme-313 ، compute_computer ، نگار 24 ، *دختر چادریه ایران زمین*
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان