شبهاتی که .... میگویند وپاسخ هایی که .... میگوید ( مباحثه - شرکت همه الزامیست)
زمان کنونی: ۱۱-۴-۱۳۹۸, ۰۴:۰۶ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mahdy30na
آخرین ارسال: Fateme135
پاسخ: 15
بازدید: 10196

ارسال پاسخ 
۱۰-۳۰-۱۳۹۱, ۰۱:۴۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲۸-۱۳۹۱ ۰۳:۳۶ عصر، توسط mahdy30na.)
ارسال: #1
دوستان
خیلی محترمانه قرار هست با افرادی که به مخالفت با اهل بیت برخواستند و از احادیث و روایاتی که جعلیات تاریخ هست استفاده میکنند مباحثه کنیم.
در ابتدا این رو به عنوان قانون این بحث بگم که از استفاده کردن کلمات زشت و نا مناسب و هر توهین به شخص و گروه خود داری کنید و تنها با مستند گویی به یکدیر جواب بدهید.
برای اغاز بحث مبحثی رو دوستان انتخاب کنند تا مباحثه شروع بشه.
دوستان مباحث رو بصورت پ خ به بنده اعلام کنند تا یک مورد انتخاب بشه و شروع کنیم به بحث.
* چند مورد جهت یاد اوری :
*دوستان باید مستند جواب بدند وگرنه پست ایشان اسپم محسوب شده و حذف میشود.

*دوستانی که در مقام جواب حاظر میشوند نظر خود را اعلام کنند و هرگاه از کتابی یا گفته شخصی سخن میگویند مستند بگویند.
* دوستان برای تذکر عرض میکنم با کاربرانی که در گفته ها و استدلالهای اونها مباحث سیاسی و یا تفکرات انحرافی بحث شود تذکر جدی داده میشود.

از همکاری صمیمانه همه دوستان استقبال میشود.
ای جوانان اهل بیتی از حریم ولایت و عصمت دفاع کنید.
**(همکاری مدیران و ناظران در این پست الزامی بوده و جزو فعالیت تالار محسوب میشود)**
البته اینم یاداوری موکد کنم که همه باید تو بحث شرکت کنن نه فقط کادر تالار. همه همه همه

امضای mahdy30na
[تصویر:  do.php?img=4182]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط PeYROVaN ، meraj1404 ، faateme-313 ، aboutorab
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
۶-۱-۱۳۹۲, ۰۳:۳۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۱-۱۳۹۲ ۰۴:۲۸ عصر، توسط Fateme135.)
ارسال: #11
RE: :.: تاپیک جامع شیعه می پرسد :.:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
1-كتاب "كشف اليقين في فضائل اميرالمؤمنين" از علاّمة حلي (648 ـ 726ق ) است.
2-كتاب "ارشاد القلوب ديلمي (ج 2، ص 217) و الانوار النعمانيّة از سيد نعمت الله جزايري (ج2، ص 371) و المناقب المرتضوية از محمد صالح كشفي حنفي (ص 364) و حلية الابرار از سيد هاشم بحراني (ج 2، ص 180) آمده است.
3-كتاب منهاج البراعة في شرح نهج البلاغة از ميرزا حبيب الله خوئي و منتهي الآمال از شيخ عباس قمي و جامع السعادات نراقي و ملحقات احقاق الحق و عروة الوثقي از سيد محمد كاظم يزدي و مستمسك العروة الوثقي از سيد محسن حكيم، و به تبع كتاب عروة الوثقي، در همة رساله هاي توضيح المسائل
4-از گذشتگان: سنائي و عبدالرحمان جامي و حكيم شفائي اصفهاني اين موضوع را به شعر در آورده اند...این مطلب از محمد اسفندياري، بُعد اجتماعي اسلام، ص 155، پاورقي نقل شده.
5- مرحوم فيض كاشاني در محجّه البيضاء بعد از ذكر اوصاف خاشعين مي نويسد: "اقول و قيل هذا ينسب الي مولانا اميرالمؤمنين(ع) انه وقع في رجله نصل فلم يمكن من اخراجه؛ فقالت فاطمه(س) اخرجوه في حال صلاته فانه لا يمس لا يجري عليه حينئذٍ فاخرج و هو(ع) في الصلاة". (محجه البيظاء، ج 1، ص 397 و 398).

منابعی هست که این موضوع درآنهانقل شده...
درانتهادرکتاب دوره ی دبیرستان بنده هم نقل شده بود این ماجرا

یاحق.

امضای Fateme135
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط mahdy30na ، تمام سایبری
۶-۱-۱۳۹۲, ۰۴:۴۸ عصر
ارسال: #12
بسم الله الرحمن الرحیم
خوب من که این مدارک رو عرض کردم خدمت شما سندیت معتبر ناره و ناقل و منقول و مدرک ناقص هستش. 
این رو خوبه  دقت کنیم که هر متنی که در هر کتابی اومده فقط اونو نگیریم و بقیه ( قبل و بعد و سندش ) رو بیخیال بشیم.

جدای از این بحث باید دید که نقل از کیست و اعتبار روایی و رجالی اون چطور هستش.
فخر رازی :الميلاد 543 هـ،الوفاة 606 هـ
درحالی که قبل از ایشون کسی نقل نکردن و بعد از ایشون هم در کتب شیعه وارد شده.
نزدیکترین به فخر رازی  ، علاّمة حلي (648 ـ 726ق ) هستش.
جدای از سندش برسیم به پاسخی که لوفرض سند ماجرای تیر در اوردن درست باشه.
بیشتر تالار ها و پاسخگوها جوابی روشن دادن و البته مباحثی مثل غرق در عبادت و ملکوت و ... که من نمیخوام اونارو تکرار کنم ، میتونید مراجعه کنید به مباحثی که در این مورد بیان شده.
چرا اینجوری حساب نمیکنیم که فخر رازی از این ماجرا میخواد همین شبه رو ایجاد کنه که چطور فردی چنان قلب در عبادت میشه و در جای دیگه به سائل کمک میکنه و این تناقض هست.

من یه سوال دارم :
ایا پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم در نماز هایی که میخوندن بصورت جماعت ، ایا مواردی پیش نیومده که بخاطر طفلی ، ناتوان ، افراد مسن و ... نماز رو زودتر و یا دیر تر و یا اینکه بخاطر مواردی خاص مثل :
=
 روزى پيامبر صلى الله عليه و آله با مردم نماز مى خواند كه حسن و حسين عليهماالسلام ـ كه دو پسر بچّه بودند ـ به سويش آمدند و وقتى پيامبر صلى الله عليه و آله به سجده مى رفت ، بر پشتش مى پريدند . مردم به سوى آنها آمدند تا دورشان كنند كه پيامبر صلى الله عليه و آله فرمود : «رهايشان كنيد . پدر و مادرم فدايشان ! هر كس مرا دوست دارد ، بايد اين دو را دوست داشته باشد» .السنن الكبرى 
 =
پيامبر صلى الله عليه و آله نماز مى خواند كه حسن و حسين عليهماالسلامآمدند و هنگامى كه پيامبر صلى الله عليه و آله به سجده مى رفت ، بر پشت او مى پريدند و مردم خواستند كه آن دو را برانند . پيامبر صلى الله عليه و آله سلام كه داد ، به مردم فرمود : «اين دو ، پسران من هستند . هر كس اين دو را دوست بدارد ، مرا دوست داشته است» . البداية و النهاية ( ـ به نقل از عبد اللّه ـ )
=
خوب حالا شما بفرمایین که پیامبر اکرم چطور نمازشان مشکل نداشت مگر نباید قلب در عبادت میشدند؟
بازهم لوفرض که اینها همه صحیح نباشد ، چرا این ایه که خدا میفرماید :
آيه شريفه 55 سوره مائده:

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِينَ آَمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَ هُمْ رَاكِعُونَ.
اين آيه، قويترين و محكم ترين دليل شيعه بر ولايت آقا اميرالمؤمنين (عليه السلام) و در تمام تفاسير آمده كه اين آيه در حق اميرالمؤمنين (عليه السلام) نازل شده است.
درالمنثور، ج2، ص293 - تفسير ابن كثير سلفي، ج2، ص73 - تفسيرقرطبي، ج6، ص221 اینها فقط نمونه ای از اقرار های بزرگان اهل سنت هستن که گفتن این ایه در شان حضرت امیر نازل شده.
ایا کاری که درست نباشه ، ایه ای در فضیلت و شان اون فعل نازل میشه؟
بعدشم الوسی در تفسیر خودش اینجوری میگه که :غالب الأخباريين علي أن هذه الآية نزلت في علي كرم الله وجهه.غالب محدثين و اخباريين بر اين هستند كه اين آيه در حق علي (عليه السلام) نازل شده است.روح المعاني آلوسي، ج6، ص168
امید وارم جواب بشکلی بوده باشه که سوال شما رو حل کرده .
اگه پاسخ بی جواب مونده بفرمایید.

امضای mahdy30na
 سپاس شده توسط Fateme135 ، تمام سایبری
۶-۱-۱۳۹۲, ۰۵:۰۶ عصر
ارسال: #13
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
تشکرازپاسخگویی شما
پس یعنی تمام اینها،ساقط ازاعتبارهست؟وچنین اتفاقی نیفتاده؟
مشکل اصلی میدونید چی هست؟دردعای ندبه ی امروزکه ازشبکه ی یک سیمادرشهرری پخش میشد،مداح به همین ماجرااشاره کرد وروضه خوندبرای حضرت علی(ع)ومردم هم اشک میریختن...برای خودم سوال پیش اومد که چطورمیشه حضرت درانجام یک فعل به دوگونه عمل کنه که دریکی همراه باحضورقلب تمام ودردیگری کمک به فقیر...البته حضورقلب درنمازبه شکل کاملش که حتمادارن چون بلاخره معصوم ازهرگونه خطایی هستن ولی خب به هرحال برای ذهن آدمی سوال ایجاد میشه..
سپاسگزارازشما.
یاحق

امضای Fateme135
 سپاس شده توسط mahdy30na ، مسجد عشاق
۶-۱-۱۳۹۲, ۰۵:۱۶ عصر
ارسال: #14
بسم الله الرحمن الرحیم
یه موضوعی
معصوم از خطایی هست یعنی چی؟
یعنی نمیتونه گناه کنه؟
(۶-۱-۱۳۹۲ ۰۵:۰۶ عصر)Fateme135 نوشته شده توسط:  
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
تشکرازپاسخگویی شما
پس یعنی تمام اینها،ساقط ازاعتبارهست؟وچنین اتفاقی نیفتاده؟
مشکل اصلی میدونید چی هست؟دردعای ندبه ی امروزکه ازشبکه ی یک سیمادرشهرری پخش میشد،مداح به همین ماجرااشاره کرد وروضه خوندبرای حضرت علی(ع)ومردم هم اشک میریختن...برای خودم سوال پیش اومد که چطورمیشه حضرت درانجام یک فعل به دوگونه عمل کنه که دریکی همراه باحضورقلب تمام ودردیگری کمک به فقیر...البته حضورقلب درنمازبه شکل کاملش که حتمادارن چون بلاخره معصوم ازهرگونه خطایی هستن ولی خب به هرحال برای ذهن آدمی سوال ایجاد میشه..
سپاسگزارازشما.
یاحق

این برداشت من اشتباهه که شما ائمه رو + نبی اکرم (ص) و حضرت زهرا (س) رو بدور از گناه میدونین و اینکه گناه نمیکن چون معصومن؟

امضای mahdy30na
 سپاس شده توسط Fateme135 ، تمام سایبری
۶-۱-۱۳۹۲, ۰۵:۳۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۱-۱۳۹۲ ۰۵:۳۵ عصر، توسط Fateme135.)
ارسال: #15
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
خیر
اگه بخوایم بگیم که ائمه گناه نمیکنن چون معصومن!!!!قدرت اختیارواراده روازشون سلب کردیم...درصورتیکه من انسان به شخصه هم قدرت اختیاردارم هم اراده!!!!
پس اگه به این شکل باشه مادیگه نمیتونیم این بزرگوارن روبه عنوان الگوی خودمون قراربدیم درزندگی عملی واخلاقیمون چون دراینصورت همه چیزاینهابرطبق خواست الهی داره صورت میگیره وخودشون هیچ نقشی نداشتن دراون وباوجوداین دیگه هیچ کس نمیتونه بگه مااین عزیزان روالگوقراربدیم چون توسط نیروی الهی ازگناه معصومن!!!
تمامی انسانهاازقدرت اختیارواراده برخوردارن ومیتونن به طرف گناه برن یانرن ولی ائمه ازچنان صفای باطنی ای برخوردارندوهم چنین ازصیانت نفس که خودشون روبه گناه آلوده نمیکنن...
آقاسینا...اگه قرارباشه شمابه لغات بنده هم اشکال بگیرید که دیگه هیچی...
مامفهوم رومیرسونیم....
یاحق

امضای Fateme135
 سپاس شده توسط تمام سایبری ، mahdy30na
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان