ده سبط گمشده بنی اسرائیل کجان؟!پیدا شدن!؟
زمان کنونی: ۱۲-۲-۱۳۹۸, ۰۱:۵۴ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: faateme-313
آخرین ارسال: Rahela Mosavi
پاسخ: 2
بازدید: 2908

ارسال پاسخ 
ده سبط گمشده بنی اسرائیل کجان؟!پیدا شدن!؟
۳-۳۰-۱۳۹۲, ۰۶:۵۶ عصر
ارسال: #1
ده سبط گمشده بنی اسرائیل کجان؟!پیدا شدن!؟
به نام او
خب از اسم تاپیک مشخصه این تو چه خبره!
میخواهیم یکی یکی بررسی کنیم ببینیم این عزیزان کجا رفتند!

متنو میذارم بخونید و نظراتتون رو حتما حتما بگید!
ضمنا به کشورهایی هم که اسم میبره خیلی خیلی توجه کنید!

 متن کامل خبر بی بی سی انگلیش:
 
نقل قول:
اعضای قبیله گمشده بنی‌اسرائیل از هند به اسرائیل مهاجرت می‌کنند
به روز شده:  04:57 گرینویچ - سه شنبه 25 دسامبر 2012 
یهودی بودن طایفه بنی مناشه به تایید رسیده و اعضای این طایفه اجازه مهاجرت به اسرائیل را یافته اند (!!!!!)

پنجاه نفر از اعضای یک طایفه در هند که گفته می شود از اعقاب یکی از قبایل گمشده قوم بنی‌اسرائیل هستند، برای زندگی به اسرائیل مهاجرت کرده اند.

اسرائیل قرار است به حدود ۷ هزار نفر از اعضای قبیله بنی‌مناشه اجازه دهد تا از منطقه‌ای در شمال شرق هند به اسرائیل مهاجرت کنند.

یکی از خاخام های اعظم اسرائیل در سال ۲۰۰۵ این قبیله را به عنوان یکی از ده قبیله گمشده عهد عتیق به رسمیت شناخت و حدود ۱۷۰۰ نفر از آنها به اسرائیل مهاجرت کردند، اما دو سال بعد دولت اسرائیل اجازه اقامت آنها را باطل کرد.

بعضی از اسرائیلی‌ها گذشته اعضای قبیله بنی مناشه و یهودی بودن آنها را زیر سوال می‌برند و می‌گویند این افراد برای فرار از فقر در هند چنین ادعاهایی را مطرح کرده‌اند.
در کتاب مقدس آمده‌است پس از آنکه امپراتوری آشور در قرن هشتم قبل از میلاد پادشاهی اسرائیل را به اشغال درآورد، ده قبیله گمشده بنی‌اسرائیل در نقاط مختلف جهان پراکنده شدند.
اعضای طایفه بنی‌مناشه معتقدند که اجداد آنان طی چندین سده از طریق ایران، افغانستان، تبت و چین به سکونتگاه فعلی خود در هند رسیدند اما در طول این مدت، با استناد به سنت‌هایی که دهن به دهن حفظ شده بود، همچنان به قوانین اصلی یهودیت، از جمله ختنه عمل می‌کردند.

به گفته اعضای این طایفه، در قرن نوزدهم، بسیاری از اعضای طایفه توسط میسیونرهای مسیحی به مسیحیت گرویدند و با مطالعه بخش عهد عتیق در کتاب‌مقدس، دریافتند که در اصل، یهودی بوده‌اند.

'قانون بازگشت'

یهودیان فلاشه در دهه ۱۹۷۰ میلادی یهودی شناخته شدند و اجازه مهاجرت به اسرائیل را یافتند
این نخستین بار در دهه‌های اخیر نیست که اعضای یک گروه قومی به دلیل یهودی بودن یا داشتن اصالت یهودی اجازه مهاجرت جمعی به اسرائیل را یافته‌اند.
در دهه ۱۹۷۰ میلادی، پس از آنکه مقامات ارشد روحانی یهودی در اسرائیل، یهودی بودن یکی از اقلیت‌های قومی ساکن اتیوپی را به رسمیت شناخت، اعضای این اقلیت اجازه مهاجرت و کسب شهروندی اسرائیل را کسب کردند. صدور اجازه مهاجرت یهودیان فلاشی به اسرائیل با بحث‌هایی بر سر اصالت و یهودی بودن اعضای این اقلیت اتیوپیایی همراه بود.
اجازه مهاجرت یهودیان فلاشه، یا بتا اسرائیل، از اتیوپی و سکونت آنان در اسرائیل بر اساس "قانون بازگشت" صورت گرفت که در سال ۱۹۵۰ به تصویب پارلمان اسرائیل رسیده‌بود.

این قانون با اتکا به این نظر که تمامی یهودیان جهان حق سکونت در خاک اسرائیل را دارند، به یهودیان جهان اجازه آن را می‌دهد تا به اسرائیل مهاجرت و شهروندی این کشور را کسب کنند.
در سال ۱۹۷۰، این قانون اصلاح شد به نحوی که نه تنها به پیروان دین یهود، بلکه به کسانی که اجداد آنان یهودی بوده‌اند و همچنین اعضای خانواده مهاجران اجازه می‌دهد به اسرائیل مهاجرت کنند.
اصلاح این قانون به خصوص باعث شد تا یهودیان اروپای شرقی که شماری از آنان تعهد دینی خاصی نداشتند و یا با غیریهودیان ازدواج کرده‌بودند، بتوانند اجازه مهاجرت و تابعیت اسرائیل را کسب کنند.

گروه مهاجران بنی‌مناشه با استقبال گرم گروهی از خویشاوندان خود که پیشتر در اسرائیل اقامت یافته‌اند وارد فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو شدند.

امضای faateme-313
[تصویر:  do.php?img=2489]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdy30na ، PeYROVaN ، neturei karta ، ANTI MASON
۴-۱-۱۳۹۳, ۰۶:۲۳ عصر
ارسال: #2
RE: ده سبط گمشده بنی اسرائیل کجان؟!پیدا شدن!؟
بسم الله الرحمن الرحیم
جالب بود.=D>
خیلی تشکر از طوایف دیگه ای که ادعا میکنن گم شده اطلاعاتی ندارین؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط منم گدای فاطمه... ، ANTI MASON
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1398 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity