خاطره دروغ برای علامه جعفری ( !! )
زمان کنونی: ۷-۲۹-۱۳۹۷, ۰۲:۳۲ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: softwar officer
آخرین ارسال: shilanaseri
پاسخ: 3
بازدید: 1962

ارسال پاسخ 
۶-۴-۱۳۹۲, ۰۵:۵۸ عصر
ارسال: #1
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

توو یه سایتی بودم داشتم میگشتم که به این تیتر برخوردم

خاطره خنده دار از علامه جعفری(خیلی خ...ر....ی 22)

رفتم تووش و خوندم اینم داستانش

علامه جعفری می گفت تو یکی از زیارتام که مشهد رفته بودم به امام رضا گفتم
«یا امام رضا دلم میخواد تو این زیارت خودمو از نظر تو بشناسم که چه جوری منو می بینی، نشونه شم این باشه که تا وارد صحنت شدم
از اولین حرف اولین کسی که با من حرف می زنه من پیامتو بگیرم»

[تصویر:  13880825011.jpg]

گفتند وارد صحن که شدم خانممو گم کردم. اینور بگرد، اونور بگرد
یه دفه دیدم داره میره خودمو رسوندم بهش و از پشت سر صداش زدم که کجایی؟
روشو که برگردوند دیدم زن من نیست بلافاصله بهم گفت:« خیلی خری » 
حالا منم مات شده بودم که امام رضا عجب رک حرف میزنه! 
زنه دید انگار دست بردار نیستم دارم نگاش می کنم گفتش :« نه فقط خودت پدر و مادر و جدو آبادتم خرند »
علامه میگن این داستانو برای مطهری تعریف کردم تا ۲۰ دقیقه می خندید. 22

حالا اصل خاطره اینه دقت کنید

این هم تصحیح نامه ی موسسه ی علامه جعفری:
با سلاماین خاطره برای علامه جعفری نیفتاده است، بلکه داستان صحیح به قرار زیر است:

علامه جعفری روزی این واقعه را از قول یکی از دوستانشان که از اهالی استان فارس هستند، چنین نقل کرده است. البته این شخص از دوستان مشترک علامه جعفری و شهید مطهری بوده است. آقای … از استان فارس اوایل دهۀ ۵۰ میگوید من سالها در شهرمان از شهرهای استان فارس خدمات بسیاری از قبیل ساختن مدرسه، درمانگاه، پل، مسجد و … انجام دادم. روزی به این فکر افتادم که با این همه خدمات و کمکهای من در این شهر و دیگر شهرها، اکنون مقام من در پیشگاه خداوند چگونه است؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال، گفتم برای زیارت به مشهد مقدس میروم و از امام رضا (ع) خواهش میکنم به گونه ای مرا در جریان چگونگی مقام من قرار بدهد!!! چند روز بعد عازم مشهد شدم. روزی که به زیارت امام رضا (ع) در حرم رضوی مشرّف شدم، روبروی ضریح ایستادم و با نیّتی که داشتم، از ایشان تقاضا کردم از خدا بخواهند شخصی از زوّار که در اینجا در حال زیارت است، از جلوی من عبور کند و چیزی بگوید که مربوط به اجر و مقام من باشد. در آن سالها هنوز حایلی میان مردان و زنان در گرداگرد ضریح وجود نداشت و همه با هم زیارت میکردند. به محض این که این نیّت از ذهنم عبور کرد، خانمی از جلوی من عبور کرد که فکر کردم همسر برادرم است، زیرا در آن روزها قرار بود برادرم وخانوادۀ ایشان نیز به مشهد مشرّف شوند. این خانم از کنار من که رد شد، نامش را بردم و سلام کردم. آن خانم وقتی صورت خود را برگرداند، دیدم همسر برادرم نیست. ناگهان گفت: خیلی ….
من بنا به نیّتی که از روزها پیش در ذهن خود داشتم و در آن لحظه نیز در جلوی ضریح امام رضا (ع) از ذهنم خطور کرده بود، خنده ام گرفت. آن خانم ناراحت شد و بلافاصله گفت: شک داری؟ به این امام رضا قسم خیلی … این فرد خیّر اهل فارس در ادامه میگوید: پس از شنیدن سخنان این خانم، از کنار ضریح دور شده و شروع به عذرخواهی از پیشگاه خداوند متعال کردم. زمانی که ایشان این داستان را برای علامه جعفری تعریف میکند، علامه از شرح ماجرا میخندد. این شخص رو به علامه میگوید: این داستان را وقتی برای آقای مطهری تعریف کردم، کلّی خندید.این اصل داستانی است که متأسفانه اخیراً در فضای مجازی به گونه ای دیگر منتشر شده و به علامه جعفری نسبت داده شده است. شرح این ماجرا در فیلم مستندی که چند سال پیش ساخته شد و توسط مؤسسه علامه جعفری نیز توزیع میشود، در بخش اول آن توسط خود علامه در یکی از سخنرانی هایشان گفته شده است.
متأسفانه علی رغم انتشار این داستان به صورت مخدوش در فضای مجازی، اکثر وبلاگها و سایتها نتوانسته اند تشخیص دهند که این داستان چه نتیجۀ اخلاقی میتواند داشته باشد! مرحوم علامه جعفری این داستان را که برای یکی از دوستانشان اتفاق افتاده است، بارها در محافل خصوصی در حضور جوانان تکرار نموده و برای نتیجه گرفتن و عبرت از این داستان می گفتند: همۀ فعالیتها و کارهایی که انجام میدهیم، باید خالصانه و بدون شائبه، برای رضای خدا و خدمت به مردم باشد. ما هر کاری میکنیم، نباید منتظر پاداش و نتیجۀ آن باشیم. سپس علامه این مثال را میزدند: کسانی که پس از روزها و ماهها و سالها تلاش و تکاپوی فکری و علمی و خدمات به انسانها، به عقب بازگشت میکنند تا کمیّت کارهای خود را بررسی و مرور کنند، مثل لوکوموتیو ران قطاری هستند که در هنگام شب که نورافکن را برای روشن کردن مسیر روبرو روشن کرده است، آن نورافکن را برگردانده و به عقب بتاباند. قطعی است که در این صورت چشمان لوکوموتیو ران مختل شده و از کار بازخواهد ایستاد.
علامه جعفری همیشه توصیه میکرد که در کارهایمان اگر نیّت خالص و صاف داشته باشیم، در این مسیر پر فراز و نشیب و سنگلاخ زندگی، راه ها و درهایی به رویمان گشوده خواهد شد که نیازی به بازگشت به پیشینه نخواهیم داشت. ایشان بارها توصیه میکرد که نگاه به گذشته، فقط برای عبرت اندوزی و تجربه اندوزی است، نه توقف در آن و بالیدن به آن.موفق باشید

مؤسسه علامه جعفری

حالا یه سر به گوگولی رفتم ببینم که چقد استقبال کننده داشته(بد نبوده استقبال22)

اینجا کلیک کنید

یه تالا گفتگو مذهبی هم بینشون بود همه هم زدن زیره خنده و اصل خاطره رو کسی نزاشته

امضای softwar officer
ربنا آتنا کربلا ...
واجعل مماتی فی العاشورا ...
روحـــــی لک الفــــــدا یا مــــولا ...
حُـــــــــــــــســــــــــــــــین

[تصویر:  do.php?img=1744]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Fateme135 ، تمام سایبری ، mahdi_t ، ghazaleh ، zmkawsar
۱-۶-۱۳۹۶, ۰۹:۴۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۶-۱۳۹۶ ۰۹:۴۶ صبح، توسط منتظر ظهور آقا.)
ارسال: #2
RE: خاطره دروغ برای علامه جعفری ( !! )
بسم الله الرحمن الرحیم 
کمی هم در مورد آقا امام رضا (ع) که عالم به فدایش صحبت کنیم و یه چند تا عکس خوب از حرم ببینیم هم خوبه

تور مشهد
مشهد مهد خرد ایران زمین

امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان در مدینه نبی متولد و حدود 20 سال در مقام امامت بود. مامون خلیفه عباسی به منظور افزایش محبوبیت خود و سرکوبی مخالفت ها به اجبار این امام عزیز را ولیعهد خود منصوب کرد و از مدینه به توس که محل حکومت خود بود، آورد. سرانجام امام رضا (ع) توسط مامون مسموم و به شهادت رسید و در نزدیکی توس به خاکسپاری شد که بعدها به یمن حضور بارگاه این امام بزرگوار به مشهد الرضا تغییر نام یافت. 
[تصویر:  imam-reza-shrine.jpg]
مشهد، میزبان بارگاه هشتمین امام شیعیان، امام رضا (ع) است و سالانه زائران زیادی را پذیرا می باشد. علاوه بر شاخص ترین جاذبه مشهد یعنی حرم امام رضا (ع)، پارک های آبی، مراکز خرید، پارک ها و رستوران های فوق العاده مشهد آماده ارائه خدمات به زائران عزیز می باشد

[تصویر:  Mashhad.jpg]
۲-۲-۱۳۹۶, ۰۵:۱۲ عصر
ارسال: #3
RE: خاطره دروغ برای علامه جعفری ( !! )
بسم الله الرحمن الرحیم
عکسها فوق العاده هستن مرسی.

امضای shilanaseri
ارسال پاسخ