تهیه فاکتورهای قلابی برای اخذ وام حرام است
زمان کنونی: ۷-۲۷-۱۳۹۷, ۰۳:۱۷ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ANTI MASON
آخرین ارسال: ANTI MASON
پاسخ: 1
بازدید: 819

ارسال پاسخ 
تهیه فاکتورهای قلابی برای اخذ وام حرام است
۹-۴-۱۳۹۲, ۱۰:۵۸ صبح
ارسال: #1
تهیه فاکتورهای قلابی برای اخذ وام حرام است
بسم الله الرحمن الرحیم
سلامحضرت آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کردند: بانک‌ها، برای ارایه میزانی از وام‌ها، فاکتور می‌گیرند در حالی که کاری ندارند این مبلغ در کجا مصرف می‌شود، پولی که در این صورت هزینه شود حرام است چرا که واجد ربا می‌باشد.معظم له عصر روز پیش در دیدار مدیرعامل موسسه مالی اعتباری کوثر، بانکداری در نظام اقتصادی امروز را یک ضرورت دانستند و اظهار داشتند: بدون بانکداری نمی‌توان اموال مردم را حفظ کرد و به ارایه تسهیلات پرداخت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی، بانکداری امروزی را بر گرفته از فرهنگ‌ غربی دانستند و تصریح کردند: بانکداری باید در مسیر خدمت به مردم باشد و رعایت مسائل شرعی در این زمینه ضروری است .

معظم‌له یکی از آسیب‌های نظام بانکی را جریمه‌های دیرکرد دانستند و گفتند: متاسفانه مردم به دلیل این مسئله دچار تنگناهای زیادی می‌شوند.

این مرجع تقلید یکی دیگر از مشکلات نظام بانکی را مال رهنی دانستند و افزودند: گاهی اوقات بانک‌ها از مردم مالی را برمی‌دارند، اما قیمت واقعی آن را نمی‌پردازند.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به این که غالب بانک‌ها آلوده مسئله فاکتورهای قلابی هستند تصریح کردند: بانک‌ها، برای ارایه میزانی از وام‌ها، فاکتور می‌گیرند در حالی که کاری ندارند که این مبلغ در کجا مصرف می‌شود.

ایشان افزودند: اگر بانک از این کار مردم اطلاع نداشته باشد در این زمینه مسئولیتی ندارد، اما اگر روسای بانک به این کار مبادرت ورزند موجب از بین رفتن برکت از کار بانک‌ها شده و نظام اسلامی آلوده می‌شود.

معظم‌له تصریح کردند: پولی که در این صورت هزینه شود حرام است چرا که واجد ربا می‌باشد.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود بر ارایه وام‌های قرض الحسنه در جامعه تاکید کردند و گفتند: بخشی از سرمایه بانک‌ها اموال مردم است و بهتر است درصد قابل توجهی از اموال مردم، به قرض الحسنه اختصاص یابد تا این مسئله در حاشیه قرار نگیرد.
منبع: سایت موعود

امضای ANTI MASON
[تصویر:  do.php?img=2447]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdy30na
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1397 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity