پنتاگون بدنبال تشخیص چهره و صدا از راه دور با تلفن همراه
زمان کنونی: ۳-۱۶-۱۳۹۹, ۰۱:۰۰ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: BaSiR
آخرین ارسال: BaSiR
پاسخ: 1
بازدید: 2015

ارسال پاسخ 
پنتاگون بدنبال تشخیص چهره و صدا از راه دور با تلفن همراه
۱۰-۱۲-۱۳۹۲, ۰۷:۴۵ عصر
ارسال: #1
پنتاگون بدنبال تشخیص چهره و صدا از راه دور با تلفن همراه
گروه جنگ نرم مشرق- وزارت دفاع ایالات متحده با شرکتی در کالیفرنیا قراردادی امضاءکرده تا شرکت مزبور برنامه‌ای قابل اجرا در تلفن‌های همراه طراحی کند که بتواند اثرانگشت، چشم‌ها، چهره و صدای افراد را از فاصله دور شناسایی کند.

شرکت AOpti14 فعال در زمینه ابداعات فنآوری، واقع در کمپل کالیفرنیا ) امضای قرارداد تحقیقاتی 3 میلیون دلاری با پنتاگون برای ایجاد و توسعه سیستم اسکن زیست‌سنجی ( بیومتریک ) را اعلام کرد. این شرکت برای ساخت این سیستم شناسایی جدید با شرکت بین‌المللی CACI – که در زمینهفنآوری اطلاعات فعال است – همکاری خواهد کرد.
[تصویر:  468272_382.jpg]

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده است: وزارت دفاع ایالاتمتحده، این شرکت را برای طراحی و ساخت "تلفیقی منحصر به فرد از زیست‌سنجی"[1]( شامل تشخیص عنبیه، اثر انگشت، تشخیص چهره و صدا ) از طریق فنآوری گوشی‌های همراه در نظر گرفته است.

شرکت AOptixتعهد کرده تا فنآوری تازه خود در ایجاد برنامه‌ای مناسب با قابلیت استفاده آسان و به همراه دقت بالا در شناسایی هویت افراد حین استفاده در عملیات – حتی در شرایط دشوار – را برای پنتاگون به ثبت رساند.
[تصویر:  468274_569.jpg]

"دین زِنِر" رئیس و مدیرعامل شرکت AOptix، اظهار داشت:کاربران این سیستم نسبت به ادوات قبلی، ابزار تشخیص هویت دقیق‌تر، چندجانبه‌تر، سبک‌تر و کم حجم‌تری را در عملیات در اختیار خواهند داشت.
[تصویر:  468276_675.jpg]
دین زنر

وزارت دفاع آمریکا خواهان ساخت سخت‌افزاری جانبی است که می‌توانآن را به گوشی تلفن‌های همراه افزود و به موجب آن دستگاه‌های مزبور از توانمندی حسی لازم برای به دست آوردن اطلاعات بیومتریک برخوردار خواهند شد. شرکت AOptix مجموع نرم‌افزاریرا نیز برای رمزگشایی از این اطلاعات طراحی و تهیه خواهد کرد.

در حال حاضر، واشنگتن برای اسکن، بارگذاری و انتقال اطلاعاتبیومتریک اشخاص از ابزاری با نام "سیستم دستی تشخیص هویت میان‌سازمانی"[2]استفاده می‌کند. شرکت AOptix،ادعا می‌کند که امکانات بیشتری را ارائه خواهد کرد؛ به طوری که بتوان چهره را از فاصله 2 متری، عنبیه را از فاصله 1 متری و صدا را از فاصله معمولی - تا گوشی موبایل-تشخیص داد. البته تشخیص اثر انگشت مستلزم وجود سطح شیشه‌ای مخصوص است.
[تصویر:  468275_312.jpg]

در این طرح، شرکت CACIبه عنوان کارشناس وزارت دفاع آمریکا در زمینه فنآوری و آمادهسازی مشارکت خواهد داشت. این شرکت که در خارج از شهر آرلینگتون، ایالت ویرجینیا واقع شده، در مدیریت امن اطلاعات و عمدتاً در زمینه گوشی‌های تلفن همراه، انتقال ایمن اطلاعات به صورت بی‌سیم و رمزگذاری پیشرفته فعالیت دارد.

به گفته مجله وایرد،پیش‌بینی شده این برنامه کاربردی جدید برای اجرا در سیستم‌ عامل‌ اندروید طراحی و تولید شود. پنتاگون انتظار دارد بتواند از این طرح تا 2 سال آینده بهره‌برداری کند.

بدیهی است که چنین فناوری علاوه بر استفاده در صحنه نبرد برای جاسوسی از افراد بوسیله گوشی های تلفن همراه از راه دور قابل استفاده خواهد بود.
[1]uniqueintegration of biometrics.[2]Handheld Interagency IdentityDetection System (HIIDE).


یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1399 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity