محور مقاومت منطقه روزبه‌روز قدرتمندتر می‌شود
زمان کنونی: ۳-۸-۱۳۹۹, ۰۹:۰۷ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: BaSiR
آخرین ارسال: BaSiR
پاسخ: 1
بازدید: 1839

ارسال پاسخ 
محور مقاومت منطقه روزبه‌روز قدرتمندتر می‌شود
۱۰-۱۴-۱۳۹۲, ۰۷:۰۸ عصر
ارسال: #1
محور مقاومت منطقه روزبه‌روز قدرتمندتر می‌شود
گروه بين‌الملل مشرق - سرتیپ یواف هار ایفن رئیس بخش عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در گفتگویی طولانی با روزنامه پرتیراژ یدیعوت آحارونوت در سرزمین های اشغالی به بیان برخی واقعیت ها از عرصه مبارزات حزب الله لبنان و رژیم صهیونیستی پرداخت. وی در این رابطه گفت که حضور حزب الله در سوریه نتوانسته از قدرت حزب الله بکاهد و توان آتشی سنگین این حزب می تواند با وجود دخالت در سوریه، اسرائیل را نیز به صورت بسیاری شدیدی هدف حملات قرار دهد.

وی که در این گفتگو اندکی صريح‌تر و متفاوت‌تر از مواضع برخی دیگر از مقامات صهونیست ظاهرشده بود، اینگونه وانمود می کرد که به گزارش های اطلاعاتی از توانمندی های دشمن مطلع است و از طرح های موجود در مقابله با چالش های آینده اطلاع دارد و می تواند چهره ای از جنگ آینده ترسیم کند.

افسر عملیاتی ارتش و مسئول فعال سازی یگان های مختلف ارتش در تامین امنیت رژیم صهیونیستی و تحرکات نظامی اسرائیل در زمان جنگ و حالت های فوق العاده در سرزمین های اشغالی نسبت به آسودگی در برابر تهدیدات گسترده حزب الله هشدار داده و گفت که نباید تنها به غرق کردن این حزب در درگیری های سوریه بسنده کرد. وی تاکید کرد که حزب الله با وجود حضور در اسرائیل برای انجام فعالیت ضد اسرائیلی آماده است  و یگان های ویژه آن در سوریه تجربه مبارزاتی عالی دارند و توان آتش دوربرد این حزب نیز افزایش یافته است. این حزب در حال حاضر می تواند موشک هایی را با توان بالا به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کند، به گونه ای به ضربه اولیه این حزب علیه اسرائیل بسیار سنگین خواهد بود.

این روزنامه با طرح سوالی در مورد وعده سید حسن نصرالله در مورد احتمال آغاز حمله زمینی در شمال اسرائیل در صورت وقوع جنگ آینده و امکان وجود تونل هایی برای انجام این حملات در سرزمین های اشغالی گفت: ما نمی دانیم که آنها تونل هایی دارند یا نه، اما شکی نداریم که این تجربه عملیاتی که آنها در سوریه به دست آورده اند، آنها را قادر می کند که عملیات هایی را نیز در خارج از مرزها انجام دهند، عملیاتی که البته از لحاظ زمان و مکان محدود خواهد بود و ما برای مقابله با آن آماده می شویم.

وی تاکید کرد: واقعیت های میدانی ما را مجبور می کند که در سایه احتمال تعرض در جبهه مقدم و جبهه داخلی اسرائیل در این خط نیز دفاع کنیم و باید سعی کنیم در اسرع وقت معرکه را به سرزمین دشمن منتقل کنیم. به همین علت ما همواره ترجیح می دهیم که جنگ ها کوتاه مدت باشد، چرا که آسیب های زیادی در جبهه داخلی وارد نشود و جامعه جهانی نیز برای توقف جنگ در صورت طولانی شدن وارد عمل خواهد شد.

هار ایفن با تاکید بر نظریه جدید ارتش اسرائیل در راستای فعالیت بین مرحله جنگ و صلح گفت که این برنامه برای ایجاد بازدارندگی در برابر طرف مقابل است و همین راهبرد برای ممانعت از وقوع جنگ تا حد ممکن کافی است. وی تاکید کرد: «ما باید در کوتاه مدت  به طول فشرده برای ممانعت از بروز جنگ فراگیر تلاش کنیم و به صورت موازی با عملیات بازدارندگی باید عملیات هایی را نیز برای کاستن از آزادی عمل دشمن در آینده انجام دهیم. در این راستا اگر نیاز باشد، باید مانع از دستیابی دشمن به تجهیزات مبارزاتی شویم و نگذاریم دست دشمن به این سلاح ها برسد.»

این مسئول نظامی صهیوینست بروز جنگ فراگیر با حزب الله در دوره آینده را رد کرده و گفت که بنا به عوامل متعدد از جمله بازدارندگی اسرائیل در این مرحله این جنگ انجام نخواهد شد. از سوی دیگر حزب الله نیز منافعی در باز کردن این جبهه ندارد، همچنین ما اعتقاد نداریم که این حزب استراتژی هایی برای به هم زدن اوضاع کنونی انجام دهد. در نتیجه تیراندازی به سمت جبهه بین دو طرف اقدامی است که برنامه ریزی برای آن صورت نگرفته است. از سوی دیگر آنها در جبهه سوریه درگیر هستند، اما با این وجود هر جنگ یا عملیات آینده در لبنان با فعال سازی توان بسیار بالای آتشی دشمن مواجه خواهد بود.

هار ایفن تاکید بر این نکته که حزب الله موفق به انتقال برخی تجهیزات نظامی از سوریه به لبناد شده باشد یا نه را رد کرده و گفت: حتی اگر این موشک ها به حزب الله انتقال داده شده باشد، تعداد آنها به نسبت انبارهای گسترده ای که در سوریه وجود دارد، کم است. چیزی که میتوانم بگویم این است که هواپیماهای نیروهای هوایی اسرائیل همه روزه در مرزها تردد کرده و تصویر برداری می کنند و اطلاعات جمع آوری می کنند.

رئیس شعبه عملیات نظامی ارتش اسرائیل با وجود انتشار اخبار از سامانه های رهگیر در اسرائیل هیچ وعده ای در مورد مشکل سقوط موشک ها بر جبهه داخلی اسرائیل در جنگ احتمالی آینده نداد و گفت: تعداد زیاد موشک ها در نزد طرف مقابل نشان از آن دارد که تعداد سامانه های موشکی گنبد آهنین و ابزارهای رهگیری که ما در اختیار داریم، نمی تواند به خوبی امنیت آسمان اسرائیل را تامین کند و واکنش خوبی به این موشک ها باشد، من از همه می خواهم که راهکارها در این مورد را به گنبد آهنین مرتبط نکنند، چرا که هدف از ایجاد گنبد آهنین در زمان جنگ، حمایت  از تاسیسات راهبردی است.

وی حزب الله لبنان را محوری ترین دشمن اسرائیل دانست و تاکید کرد: هنگامی که من از حزب الله نام می برم، شامل ایران و سوریه نیز می شود.

هار ایفن در ارزیابی خود در مورد احتمال بروز جنگ در سال 2014 میلادی گفتـ: حزب الله لبنان بزرگترین تهدید برای اسرائیل است و سال جدید بیشترین احتمال را برای آغاز جنگ دارد، اما نوار غزه بنا بر گزارش ها و ارزیابی های ارتش قابلیت انفجاری بیشتری دارد، چرا که حلقه ضعیف تری است که می تواند باعث بروز تقابل نظامی در منطقه شود.

این مقام نظامی صهیونیست در مورد اوضاع سوریه برای دور کردن انگشت اتهام از دخالت در ناآرامی های این کشور مدعی شد: منافع اسرائیل در ایجاد راهکار سیاسی برای سوریه است، چرا که بی ثباتی در این کشور تهدیدی است  که مرزها را هدف قرار داده است، همچنین می تواند عناصر جهانی جهاد گرا را که تعداد آن ها بالغ بر 20 هزار نفر است،؛ به مرزهای اسرائیل بکشاند. وی هشدار داد که این گروه بعد از پایان دادن به کار بشار اسد به سمت اسرائیل خواهند آمد.

وی گفت  نگرانی های موجود در مورد سیطره جهاد گران بر سوریه تنها مربوط به اسرائیل نیست، بلکه دامن هم پیمانان دور و  نزدیک را نیز گرفته است، حضور این عناصر در سوریه تنها برای  مبارزه نیست، بلکه آنها دیدگاه و استراتژی خاص خود را دارند، آنها برای اقامت طولانی مدت در این منطقه برنامه ریزی می کنند و در حال حاضر نیز در جولان و منطقه درعا مستقر هستند. این موضوع علاوه بر ما الان برای آمریکا و اردن نیز نگرانی آفرین شده است.

هار ایفن گفت که جهادگران پیشتر بر انبارهای متنوع سلاح دست پیدا کرده اند؛، اگر روند بی ثباتی در سوریه ادامه پیدا کند؛ آنها به موشک های دوربرد نیز دست پیدا خواهند کرد. این موضوع ما را مجبور می کند که برای مقابله با این روند وارد عمل شویم. وی تهدید کرد در صورت بروز چنین تهدیدهایی اسرائیل دست بسته نخواهد بود و با وجود اعتراف به اینکه از بین بردن کامل جهاد گرایی جهانی غیر ممکن است، اسرائیل توان اطلاعاتی خود را برای پیگیری روند اوضاع در این کشور تقویت کرده و طبعا جهاد گران هدف اصلی تلاش های انجام شده در دستگاه های اطلاعاتی اسرائیل هستند.

در حالی که بیشتر گزارش های اطلاعاتی غربی از ابقای بشار اسد در رأس قدرت سوریه حداقل تا دو سال آینده خبر می دهند، این مقام صهیونیست از پیش بینی در این زمینه خودداری کرد و در مقابل مدعی شد که حالت ناآرامی در این کشور ادامه خواهد داشت و حزب الله لبنان و ایران از حمایت اسد شانه خالی نخواهند کرد، بلکه این محور یعنی محور ایران، سوریه و حزب الله همچنان زنده است و به قدرت خود خواهد افزود.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ANTI MASON ، mahdy30na ، جلالوند
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1399 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity