بالای 14 سال دختر پسر بخونند ... چیست ؟
زمان کنونی: ۷-۴-۱۳۹۷, ۰۲:۱۵ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مسجد عشاق
آخرین ارسال: Pishfarid
پاسخ: 4
بازدید: 4446

ارسال پاسخ 
۳-۲۸-۱۳۹۳, ۰۷:۲۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۲۸-۱۳۹۳ ۰۷:۲۹ عصر، توسط مسجد عشاق.)
ارسال: #1
دختری24 ساله هستم.وقتی به مسائل شهوانی فکر میکنم، مایع رقیق و بی رنگی از محل خروج ادرار خارج میشود.حتی مواقعی که چندان تحریک نمیشوم و لذت کمی میبرم.بعضی مواقع بلافاصله بعد از غسل!آیا این مایع منی است؟ دقیقا بگویید منی چه رنگ و شکل ظاهری دارد؟ و تحت چه شرایطی بیرون می آید؟ و وقتی لمس میشود چگونه است؟ تقریبا همیشه لباس زیر من خیس است!خسته شدم از بس حمام رفتم!!
پاسخ: 
با سلام و تشکر از ارتباط¬تان با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
تنها با دیدن صحنه شهوت انگیز و یا شنیدن حرف، انسان جنب نمی شود و غسل بر او واجب نمی شود.
مایعی که در اثر تحریک کم شهوت از انسان خارج می شود، «مذی» نام دارد که پاک می باشد و روزه را باطل نمی کند.
«مذی»، آبی است کمی لزج و چسبنده که نوعاً بعد از تحریک شدن جنسی (مانند دیدن صحنه شهوت‌انگیز، یا فکر کردن درباره آن یا نگاه و صحبت با جنس مخالف و یا بازی با همسر) خارج می‌شود. این مایع، پاک است. غسل و وضو را باطل نمی‌کند.
بنابراین مایعی که از شما خارج می شود پاک است و غسل ندارد.
آبی که گاهی بعد از خارج شدن منی، از انسان بیرون می آید. ( وذی ) نام دارد و آن مایع هم اگر به واسطه برخورد با منی نجس نشده باشد، پاک است و غسل هم ندارد.
تنها در صورتی انسان جنب می شود که یقین داشته باشد که منی از او خارج شده است و نشانه منی در زنان این است که خروج مایع همراه با اوج لذت و شهوت باشد.
توضیح :
اگر زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال، مایعی از او خارج شود، جنب می شود.
زن اگر یقین به خارج شدن منی پیدا کند، جنب می شود. اگر یقین پیدا نکند، جنب نمی شود.
بنابراین، مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و در آن حال، رطوبتی از او خارج می شود، چون به اوج شهوت نرسیده، جنب نمی شود. رطوبت خارج شده هم پاک است و وضو و غسل را باطل نمی کند. (1)
اوج لذت و شهوت، به حالتي گفته مي شود که در آن حال، معمولا انسان از خود بي خود مي شود. لذت زيادي مي برد و مني بيرون مي ريزد. بعد از تمام شدن آن حال، انسان احساس تخليه شدن و ارضا مي کند. حالت شهوتش تمام شده و معمولا بدنش سست مي شود. حالت تحريک آميزي که قبل از تخليه شدن داشت، ديگر آن حالت را ندارد. مثل اين که انسان گرسنه دلش غذا مي خواهد، ولي وقتي غذا خورد و سير شد، ديگر ميل به غذا ندارد.
با توجه به مطالب بالا، مایع خارج شده منی نبوده است.
نشانه منی همان است که در بالا بیان کردیم شکل و رنگ ملاک حکم به نجاست و منی نیست.
لطفاً هر گاه سؤال شرعی می پرسید، نام مرجع تقلید خود را ذکر کنید تا بر اساس نظر مرجع شما پاسخ بدهیم.
پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ای، رساله اجوبة الاستفتائات، س 93 و 171.

جهت تسهیل و تسریع در امر پاسخگوئی از این پس، پرسشهای فقهی و احکام شرعی را تنها از طریق سامانه پاسخگوئی پیامکی به شماره 30009640 ، نشانی اینترنتی http://www.30009640.ir/sms و یا تلفن 09640 مطرح نمایید.
تفاوت مذي و وذي و مني چيست؟
  •  سلام من از زمان بلوغ تا چند ماه قبل از ازدواج هر چند به صورت نا مرتب وگاهگاه استمناكردم به همين علت فكر مي كردم سيستم جنب شدن من مختل شده وبا مختصري تحريك حتي با صحبت يا مشاهده صحنه هاي محرك آبي از من بيرون مي آمد كه من فكر مي كردم مني هست وغسل مي كردم اما حالا كه 6 سالي هست ازدواج كرده ام وصاحب بچه هم شده ام در كتابي مطالعه كردم كه تنها آبي كه بعد از تحريك شديد آنهم با فشار بيرون بپاشد مني است وغسل دارد واگر غير از اين باشد مذي يا وذي است وپاك مي باشد واين در حالي است كه من اين چند سال بعد از تماس بدن همسرم فكر مي كردم جنب شده ام وغسل مي كردم حال مي خواهم بپر سم آيا منظور از جستن همان پاشيدن به بيرون است يا اينكه در داخل آلت با جستن بيرون بيايد هر چند آرام از آلت خارج شود وبه بيرون نپاشد چون ملاك براي من در اين چند سال با شهوت بودن و با جستن { دقت شود جستن داخل آلت ونه پاشيده شدن به بيرون } از داخل آلت به بيرون آمدن را ملاك مني بودن وجنب شدن مي دانسته ام حال آيا اين چند سال من اشتباه مي كرده ام وتكليف نمازهايي كه با غسل جنابت خوانده ام چيست؟

پاسخ: 
با سلام و تشکر از اعتماد شما نسبت به مرکز
1- «مذی»: عبارت است از آبی که معمولا هنگام بازى كردن با همسر و یا دیدن صحنه های تحریک کنند و یا تخیل صحنه های شهوت انگیز بدون جهش و بدون پرش بیرون می آید. مقدارش خیلی کمتر از منی است «مذی» پاک است و غسل ندارد و وضو را هم باطل نمی کند.
«وذی» یعنی آبی که گاهی بعد از خارج شدن منی از انسان خارج می شود و وذی نیز اگر با منی یا ادرار آلوده نشده باشد پاک است.
اما «منی» عبارت از مایعی است که درهنگام تحریک شدید جنسی خارج می شود و نشانه های دارد:
نشانه هاي خروج مني در مرداني که مريض نيستند، دو تا است:
1- باجستن و پرش خارج مي شود.
2- همراه با لذت و شهوت (يعنى لذّت و خوش آمدن) خارج مي شود.
معنای جستن آن است که منی از داخل مجری با پرش خارج می شودو به بیرون از مجری می پرد و خارج شدن منی از مجری همراه با پرش و همراه با احساس لذت جنسی می باشد.
اگر رطوبتي از انسان خارج شود و شک کند که مني است يانه و هيچ يك از اين دو نشانه يا بعضى از اين دو نشانه را نداشته باشد، حكم منى را ندارد، غسل هم ندارد و لباس و بدن را هم نجس نمي کند و وضو را هم باطل نمي کند.
2- اگر یقین دارید که در گذشته جنب نبوده اید و با خارج شدن مذی غسل جنابت می کردید و با آن غسل بدون وضو نماز می خواندید، نمازهایی که خوانده اید باطل است و به مقداری که یقین دارید با این نوع غسل بدون وضو نماز خوانده اید همان مقدار نماز را قضا کنید.
ولی اگر یقین ندارید که بدون جنابت، غسل کرده اید نماز هایی که خوانده اید صحیح است.
انسان با دو چیز جنب می شود و اگر جنب شود باید غسل جنابت کند : اوّل جماع (آميزش جنسى) دوم بيرون آمدن منى، چه در خواب باشد يا بيدارى، كم باشد يا زياد، با شهوت باشد يا بى‌شهوت.
اگر انسان جماع كند و به اندازۀ ختنه‌گاه يا بيشتر داخل شود، مرد و زن هر دو جُنُب مى‌شوند، خواه بالغ باشند يا نابالغ، منى بيرون آيد يا نه. اين در صورتى است كه جماع در قُبُل (جلوی )باشد و اگر در دُبُر(عقب) باشد بنابر احتياط واجب بايد جمع كند بين غسل و وضو.(1)
پی نوشت:
1. آیت الله مکارم، توضیح المسائل، مسأله 79 و 361و364.

نشانه های منی و حکم جنابت را بیان کنید؟
پرسش
مایعی که رنگ ندارد و بدون جهش از مرد خارج می شود چه حکمی دارد؟
پاسخ اجمالی
علایم و نشانه های تشخیص منی طبق دیدگاه های فقها چنین است:
همه ی مراجع عظام (به جز آیات عظام بهجت، صافی و مکارم): خروج منی در مردی که سالم است و مریض نمی باشد، دارای سه نشانه است: 1. همراه با شهوت باشد. 2. با جستن بیرون آید. 3. بدن سست شود. اگر هیچ یک از نشانه های سه گانه و یا یکی از آنها را نداشت، حکم به منی نمی شود؛ مگر آن که از راه دیگری یقین کند که منی است.[1]
ولی در افراد مریض لازم نیست آن آب، با جستن و سست شدن بدن، بیرون آید، بلکه اگر با شهوت بیرون آمده باشد، در حکم منی است.[2] 
آیات عظام بهجت و مکارم: خروج منی در مرد دارای دو نشانه است: 1. همراه با شهوت باشد. 2. با جستن بیرون آید. اگر هیچ یک از دو نشانه یا یکی از آن دو را نداشت، حکم به منی نمی شود؛  مگر آن که از راه دیگری یقین کند که منی است.[3]
آیت الله العظمی صافی: اگر با شهوت و جستن بیرون آید و یا با جستن بیرون آید و بدن سست شود، آن رطوبت حکم منی را دارد و اگر هیچ یک از این دو نشانه را نداشت، حکم به منی نمی شود؛  مگر آن که از راه دیگری اطمینان پیدا کند که منی است.[4] [5] [6]
علاوه این که رطوبتهایی که از انسان خارج می شود غیر از بول و منی بر چند قسم است: اول: آبی که گاه بعد از بول بیرون می آید و کمی سفید و چسبنده است و به آن «ودی» می گویند. دوم: آبی که هنگام ملاعبه و بازی کردن با همسر بیرون می آید و به آن «مذی» می گویند. سوم: آبی که گاه بعد از بیرون آمدن منی بیرون می آید و به آن «وذی» می گویند، همه ی این آبها در صورتی که مجری آلوده به بول و منی نباشد پاک است و وضو و غسل را هم باطل نمی کند.[7]
در نتیجه با توجه به سؤال شما، باید گفت مایع خارج شده اگر بول نیست و مشخصات منی را ندارد ممکن است یکی از اقسام سه گانه (ودی، مذی و وذی) باشد.

[1]. امام خمینی، توضیح المسائل (محشّی)، گردآورنده: بنی‌هاشمی خمینی، سید محمدحسین، دفتر انتشارات اسلامی، ج1، ص 208، م 346، قم، چاپ هشتم، 1424ق؛ وحید، توضیح المسائل، م 352؛ نوری، توضیح المسائل، م 347؛ خامنه ای، اجوبة الاستفتاءات، س 180. نک: نمایه: شرایط جنابت، سؤال 475.
[2].  آیات عظام خویی و نوری (در افراد مریض لازم نیست آن آب، با جستن بیرون آید)؛ امام خمینی، توضیح المسائل (محشّی)، ج1، ص 208، م 346.
[3]. بهجت، توضیح المسائل مراجع، م 346 و مکارم، تعلیقات علی العروة، غسل الجنابة.
[4]. توضیح المسائل معظم له، م 1352.
[5]نک: نمایه: حکم نمازهای خوانده شده با جهل به غسل جنابت، سوال 638.
[6]اقتباس از سؤال 838 (احتلام و نشانه های منی در مردان).
[7]. امام خمینی، توضیح المسائل (محشّی)، ج1، ص63.

امضای مسجد عشاق
سانه مسجد عشاق*محسن زاده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdy30na ، ziza ، منم گدای فاطمه... ، شقایق ، نگار 24 ، عالم مقدس لاهوت نفس زکیه ، *دختر چادریه ایران زمین* ، zmkawsar ، Ferekans313
۷-۲۶-۱۳۹۳, ۰۲:۱۹ صبح
ارسال: #2
RE: بالای 14 سال دختر پسر بخونند ... چیست ؟
بسم الله الرحمن الرحیم 
سلام علیکم 
مطلب در رسانه مسجد عشاق و مرکز تخصصی ائمه اطهار و ...منتشر شد 
http://www.cloob.com/c/masjedeoshagh1/111741052

امضای مسجد عشاق
سانه مسجد عشاق*محسن زاده
 سپاس شده توسط *دختر چادریه ایران زمین* ، zmkawsar ، m.nasrollahi311@gmail.com
۱-۷-۱۳۹۵, ۰۶:۵۰ عصر
ارسال: #3
سلام
بعد از ترک مدت طولانی خود ارضایی بعضی شب ها وسوسه شده و به دنبال عکس های برهنه می روم پس از کمی تماشا خوابم برده .صبح که از خواب بیدار می شوم خودم را به اندازه یک انگشت خیس کرده ام ماده ایی که چسبناک است در صورتی قبلا بیشتر از این بود
آیا این خیسی منی است در غیر این صورت چیست?
آیا این عمل خود ارضایی نام دارد?
آیا من گناهی مرتکب شده ام?
با تشکر...
۳-۸-۱۳۹۵, ۰۶:۰۱ عصر
ارسال: #4
سلام پسری هستم ۱۴ ساه تقریبن ۱ ساله ترک کردم  خواستم سوال کنم اگر ادم  جنب شدن بد است ؟ خوب است ؟  چطور است ؟ اگر فقت مثلا هفته ای ۵ دقیقه فیلم متسهجن بدون دخالت دست انجام گیرد و اگر ان مایع شفاف بیرون اید منی است ؟ غسل میخواهد ؟  چون من بعضی وقتا فیلم نگاه میکنم اما خود ارضایی نمیکنم   یا  هر کار شهوت انگیزی انجام میدهم با دخالت دست نیست که منی بیرون اید فقت دیدن فیلم و بعد ان به دسشویی میروم مرسی از سایت شما اگر میشو به ایمیل پاسخ را ارسال کنید ممنون
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان