پاداش روزه‌داری در شدّت گرما
زمان کنونی: ۱۲-۲-۱۳۹۸, ۰۱:۵۷ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: MYNK
آخرین ارسال: rain
پاسخ: 2
بازدید: 2108

ارسال پاسخ 
۴-۱۹-۱۳۹۳, ۰۹:۱۵ صبح
ارسال: #1
بسم الله الرحمن الرحیم

گاهی وقت‌ها سختی‌هایي که انسان متحمل می‌شود نتیجه‌ای ارزشمند به همراه دارد؛ من جمله همین روزه گرفتن در فصل گرما؛

این سختی‌ها و مشقت‌ها جز خیر و نیکی برای صاحب آن نیست، زیرا پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌واله) مي‌فرمايد:

«أفْضَلُ الْأعْمالِ أحْمَزُهَا؛

بهترین عمل‌ها، دشوارترین آن‌ها مى‌باشد»
[1]؛

هر اندازه که سختی و مشقّت عمل، بیشتر باشد، ارزش و پاداش آن هم بیشتر است.

[تصویر:  152_31201.jpg?itok=mVwTBc2E]

امام صادق(علیه‌السلام) هم در مورد روزه‌داری در فصل گرما چنین می‌فرماید:

«مَنْ صَامَ يَوْماً فِي الْحَرِّ فَأَصَابَهُ ظَمَأٌ وَكَّلَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ بِهِ أَلْفَ مَلَكٍ يَمْسَحُونَ وَجْهَهُ وَ يُبَشِّرُونَهُ حَتَّى إِذَا أَفْطَرَ قَالَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ مَا أَطْيَبَ رِيحَكَ وَ رَوْحَكَ مَلَائِكَتِي اشْهَدُوا أَنِّي قَدْ غَفَرْتُ لَه‏؛

هر کس که در گرما يک روز را روزه بدارد و تشنگى را تحمل كند، خداوند هزار فرشته را بر او مى‏‌گمارد تا دست‌هاى خود را بر روى او كشيده و او را بشارت دهند و پس از آنكه افطار كرد، خداوند مى‏‌فرمايد: چقدر خوش بويى! اى فرشتگان من گواه باشيد كه من او را آمرزيدم».[2]

حال چه فضیلتی از این بالاتر که خداوند به روزه‌دارانی که این سختی را تحمل می‌کنند، افتخار می‌کند و می‌بالد؟ و چه سعادتی از این بالاتر که ما با این روزه‌داریمان مورد غفران و بخشش حضرت حق قرار می‌گیریم؟

----------------------------------
منابع:
1- بحار، ج 7، ص 191.
2- ثواب الاعمال و عقاب الاعمال، ص148.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdy30na ، rain ، نگار 24 ، منم گدای فاطمه... ، عطیه سادات ، MoBaReZ ، شقایق
۴-۱۹-۱۳۹۳, ۱۱:۵۵ صبح
ارسال: #2
RE: پاداش روزه‌داری در شدّت گرما
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
من یک خاطره ای تعریف بکنم؟
ابتدایی که بودم مدرسمون زنگ ورزش ما رو میبرد باشگاه و اوون موقع ماه رمضون توو مدارس بود،منم تشنم میشد و روزه بودم آب نمیخوردم ولی دهنمو با آب میشستم که مثل یه تیکه سنگ شده بود و یک قطره از آب هم قورت نمیدادما4واقعا سخت بود بچه باشی بعد روزه هم باشی بیشتر هم کلاسیات آب یخ بخورند اوونوقت تو گلوت داره آتیش میگیره از تشنگی
روزم باطل نیست که؟الان این متنو خوندم یادم اومد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط منم گدای فاطمه... ، mahdy30na ، MYNK ، عطیه سادات ، شقایق
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان