ایران شیعه‌خانه ماست نمی‌گذاریم سقوط کند
زمان کنونی: ۳-۱-۱۳۹۸, ۱۲:۲۳ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ANTI MASON
آخرین ارسال: تسنیم
پاسخ: 2
بازدید: 1863

ارسال پاسخ 
ایران شیعه‌خانه ماست نمی‌گذاریم سقوط کند
۷-۲۰-۱۳۹۳, ۱۰:۰۱ صبح
ارسال: #1
ایران شیعه‌خانه ماست نمی‌گذاریم سقوط کند
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

هنگام تشرف مرحوم آیت‌الله نائینی به محضر امام زمان (عج) نقل شده است که امام درباره حفظ ایران در جنگ جهانی اول فرمودند: «این جا شیعه‌خانه ماست! می‌شکند، خم می‌شود، خطر هست، ولی ما نمی‌گذاریم سقوط کند...».معارف عمیق مهدویت ضامن سلامت و سعادت جامعه و فرد فرد انسان‌هاست، اعتقاد به بشارت‌های پیامبران گذشته و ائمه دین(ع) افراد با انگیزه و پرتوانی را در جامعه می‌تواند پرورش دهد، باور به حضور امامی ناظر بر اعمال، از جنبه فردی موجب پاک نگاه داشتن روح و پیراستن اعمال از زشتی‌هاست و از جنبه اجتماعی باعث هم‌دلی مؤمنان و ایستادگی در برابر ظالمان می‌شود، کارکرد وسیع و عمیق آموزه‌های مهدوی، جذابیت خاص موضوع را نشان می‌دهد، به همین دلیل، قشرهای مختلف جامعه پرسش‌های بسیاری در این موضوع دارند که لزوم پاسخگویی صحیح به آن‌ها از راهی مطمئن بر کسی پوشیده نیست.

به همین منظور بخش نخست سؤالات رایج در این زمینه را که در کتاب «مهدویت، پرسش‌ها و پاسخ‌ها» پژوهشکده مهدویت به آن پرداخته شده است، در ادامه می‌آید:

*آیا ایران کشور امام زمان(عج) است؟

ج: امام مهدی(عج) متعلق به همه انسان‌ها و امام هستی و پیشوای جهانیان است. شرق و غرب عالم به امام مهدی(عج) تعلق دارد. منظور از کشور امام زمان(عج) خواندن ایران، عنایت ویژه امام مهدی(عج) به این منطقه است، زیرا تنها قسمتی که شیعیان در آن آب و خاک دارند، حکومت می‌کنند و طبق احکام الهی و اهل بیت(ع) عمل می‌کنند، ایران است.

از سوی دیگر، تنها کشوری که انگیزه زمینه‌سازی ظهور دارد، ایران است، در هیچ جای دنیا کشوری نیست که حکومت آن شیعه باشد و یا ادعای زمینه‌سازی داشته باشد. لذا امام خمینی (ره) می‌فرماید: «این کشور صاحب‌الزمان است و باید کشوری باشد که تا ظهور موعود به استقلال خودش ادامه بدهد و قدرت خودش را در خدمت آن بزرگوار قرار بدهد».

گفتنی است که شبیه این تعبیر نیز در جریان تشرف مرحوم آیت‌الله العظمی نائینی از وجود شریف امام (عج) نقل شده است که ایشان درباره حفظ ایران در جنگ جهانی اول فرموده‌اند: «این جا شیعه خانه ماست! می‌شکند، خم می‌شود، خطر هست، ولی ما نمی‌گذاریم سقوط کند، ما نگهش می‌داریم».

بنابراین اگر گفته می‌شود که ایران کشور امام زمان(عج) است، مقصود است که ایشان نسبت به این مرز و بوم عنایت خاصی دارد و مردم آن نیز بیش از دیگران به آن حضرت اعتقاد و محبت دارند و در مسیر تحقق اهداف و ارمان‌های او بیش‌تر می‌کوشند.

درباره این تعبیر که مهدی (عج) از مادری غربی و پدری شرقی است، پس شرق و غرب عالم متعلق به مهدی(عج) است، باید گفت: دین اسلام که توسط پیامبر(ص) آورده شد، برای تمام جهانیان تا ابد است. پیامبر(ص) هم پیامبر شرق و هم غرب عالم بود، با این که پدر و مادری شرقی داشت. امام علی(ع) هم که از پدر و مادر شرقی به دنیا آمده بود، بر شرق و غرب عالم امامت می‌کرد و همچنین دیگر ائمه (ع)، پس دلیل تعلق امام مهدی (ص) به شرق و غرب عالم، تولد ایشان از مادر غربی و پدری شرقی نیست.

*آیا امام زمان(عج) از اوضاع فعلی ایران، اعم از رعایت عدالت، قانون و مسئولان مملکت راضی هستند و آیا به ادامه آن رضایت دارند؟

ج: از آنجا که انقلاب اسلامی و تشکیل نظام اسلامی، زیر نظر فقیه جامع‌الشرایط است، امام مهدی(عج) نیز قطعاً از شکل‌گیری چنین نظامی راضی هستند، ولی رضایت امام(عج) از همه قوانین و مقررات و همه مسئولان، امری است که نمی‌توان قاطعانه درباره آن قضاوت کرد. امام(عج) از قوانین و مقرراتی که براساس مبانی اسلام در هر زمان و شرایطی وضع می‌شوند، رضایت دارند. از طرفی، ادعا نمی‌شود که تمام قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌ها صد در صد اسلامی‌اند، ولی از آنجا که زیر نظر اسلام‌شناسان(فقها) تصویب می‌شوند، به رضایت امام می‌توان پی‌برد. درباره مسئولان هم باید گفت که آنها نیز مانند سایر انسان‌ها دچار خطا و لغزش می‌شوند، چنانکه گاهی فرمانداران حکومت علوی نیز خطا می‌کردند. لذا می‌توان به رضایت کلی امام(عج) از خدمت‌گزاران اسلام پی‌برد، گرچه این رضایت عمومیت ندارد.
منبع : موعود

امضای ANTI MASON
[تصویر:  do.php?img=2447]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdy30na ، softwar officer ، منم گدای فاطمه...
۷-۲۱-۱۳۹۳, ۱۱:۰۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۲۱-۱۳۹۳ ۱۱:۰۳ عصر، توسط تسنیم.)
ارسال: #2
RE: ایران شیعه‌خانه ماست نمی‌گذاریم سقوط کند
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

اين قضيه مثل قضيه ي شفاعت مي مونه
نبايد خالي خالي به اين حرفا دل خوش كنيم و يه جوراييي خودمون رو گول بزنيم كه بله كشورمون بيمه ي آقاست
با نشستن و حرف زدن امام زمان ( عج) ظهور نمي كنن

اگه به اينا بود كشورمون از زمان صفويه شيعس يا لااقل از بعد از انقلاب بايد ظهور رخ مي داد
درصورتي كه اينطور نبوده
يعني اينكه چيزاي اصلي تري لازمه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط منم گدای فاطمه... ، ANTI MASON
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1398 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity