کمک کنید لطفا
زمان کنونی: ۸-۱-۱۳۹۶, ۰۷:۵۱ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: سوشیانت
آخرین ارسال: fns4565
پاسخ: 6
بازدید: 2741

ارسال پاسخ 
کمک کنید لطفا
۸-۱۴-۱۳۹۳, ۰۵:۵۱ عصر
ارسال: #1
کمک کنید لطفا
سلام و خسته نباشید 

لطفا راهنمایی کنید بنده رو

یکی از دوستان آئین زرتشت داره خودش خیلی دوست داره که شیعه بشه اما میگه خانواده ام بفهن به شدت مورد سرزنششون قرار میگیرم و مخالفت میکنند.

بهش گفتم از راه تقیه برو میگه اگر بفهمن باید قید خانواده  رو بزنم و آواره بشم

با شیعه هم نمیتونه ازدواج کنه چون پدرش اجازه نمیده

شما فکری به ذهنتون نمیرسه که چیکار کنه تا شیعه بشه؟

اگر هم تقیه اش جواب داد باید با یک شیعه ازدواج کنه و پدرش به هیچ عنوان اجازه نمیده و میگه باید با کسی که آئین زرتشت داره ازدواج کنی

میشه لطفا راهنمایی کنید؟22

امضای سوشیانت
[تصویر:  2832.png]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdy30na ، نگار 24 ، مسجد عشاق ، zmkawsar
۸-۱۵-۱۳۹۳, ۱۲:۳۵ صبح
ارسال: #2
RE: کمک کنید لطفا
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
(۸-۱۴-۱۳۹۳ ۰۵:۵۱ عصر)سوشیانت نوشته شده توسط:  سلام و خسته نباشید 

یکی از دوستان آئین زرتشت داره خودش خیلی دوست داره که شیعه بشه اما میگه خانواده ام بفهن به شدت مورد سرزنششون قرار میگیرم و مخالفت میکنند.

اگر هم تقیه اش جواب داد باید با یک شیعه ازدواج کنه و پدرش به هیچ عنوان اجازه نمیده و میگه باید با کسی که آئین زرتشت داره ازدواج کنی

میتونید از مرکز پرسمان پرسش کنید ،
پرسمان ادیان
پرسمان احکام
یا از دفتر مراجع هم با توجه به اینکه از یکی از مراجع باید تقلید کند میتواند سوال بپرسد و طبق دستور مرجع محترم عمل کند.
البته برای راهنمایی بیشتر میتونید از مسجد عشاق(پاسخگو دینی (کارشناس دینی)) و ... که هم راهنمایی بخواین.

امضای mahdy30na
[تصویر:  do.php?img=4182]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط سوشیانت ، مسجد عشاق ، zmkawsar
۸-۱۵-۱۳۹۳, ۰۸:۴۳ عصر
ارسال: #3
(۸-۱۵-۱۳۹۳ ۱۲:۳۵ صبح)mahdy30na نوشته شده توسط:  بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
(۸-۱۴-۱۳۹۳ ۰۵:۵۱ عصر)سوشیانت نوشته شده توسط:  سلام و خسته نباشید 

میتونید از مرکز پرسمان پرسش کنید ،
پرسمان ادیان
پرسمان احکام
یا از دفتر مراجع هم با توجه به اینکه از یکی از مراجع باید تقلید کند میتواند سوال بپرسد و طبق دستور مرجع محترم عمل کند.
البته برای راهنمایی بیشتر میتونید از مسجد عشاق(پاسخگو دینی (کارشناس دینی)) و ... که هم راهنمایی بخواین.
سلام و خسته نباشید و عرض تشکر
ببخشید متوجه منظور بنده شدید که میگم ایشون کلا نمیتونن یا بهتر بگم محدودیت خانوادش نمیزارن که شیعه بشند بعد شما میگید که با توجه به اینکه ازیکی از مراجع باید تقلید کنند؟
خب اگر میتونست حتما شیعه میشد و مرجعشم انتخاب میکرد و من دیگه اینجا کمک نمیخواستم!

امضای سوشیانت
[تصویر:  2832.png]
 سپاس شده توسط mahdy30na ، مسجد عشاق ، zmkawsar
۸-۱۵-۱۳۹۳, ۰۹:۱۰ عصر
ارسال: #4
بسم الله الرحمن الرحیم
(۸-۱۵-۱۳۹۳ ۰۸:۴۳ عصر)سوشیانت نوشته شده توسط:  سلام و خسته نباشید و عرض تشکر
ببخشید متوجه منظور بنده شدید که میگم ایشون کلا نمیتونن یا بهتر بگم محدودیت خانوادش نمیزارن که شیعه بشند بعد شما میگید که با توجه به اینکه ازیکی از مراجع باید تقلید کنند؟
خب اگر میتونست حتما شیعه میشد و مرجعشم انتخاب میکرد و من دیگه اینجا کمک نمیخواستم!

سلام همکار گرامی
خانواده نمیزارن ولی خودش که میتونه؟
مثل این میمونه در صدر اسلام هم افرادی انواده هاشون نمیاشتن ولی شدن.
شما گفتید تقیه کنه و ... گفتم وقتی مسلمان بشن باید مرجع انتخاب کنن.
اگه تقیه کنه و مسلمان بشه باید چه کار کنه؟از کسی احکامشو نباید بگیره؟شما در قالب پرسش از خود مراجع ( دفترشون ) بپرسید ببینید جواب چی میشه. چون خودتوت بهتر میتونین سوال مطرح کنید
دعا میکنیم که خانوادگی مشرف به اسلام بشوند.

امضای mahdy30na
[تصویر:  do.php?img=4182]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط نگار 24 ، منم گدای فاطمه... ، مسجد عشاق ، zmkawsar
۸-۱۶-۱۳۹۳, ۰۱:۲۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۱۶-۱۳۹۳ ۰۱:۳۲ صبح، توسط مسجد عشاق.)
ارسال: #5
بسم الله الرحمن الرحیم 
سلام عیکم 
1 اول در مورد اسلام و زرتشت تحقیق را ادامه دهند 
2 اگر شیعه را حق دانستند می توانند ایمان بیاورند ولی اگر شرایط را ندارند همن طور که دوستان هم گفتند با توجه به اینکه زن هستند خطرات زیاده براشون تقیه کنند یعنی دیگران نفهمند که شیعه شدن به پدر و مادر نیکی کنند و رسالت خودشون را انجام بدهند البته باید دید که برای همچین موردی مراجع همایتشون از تازه مسلمان چیه برای این خانم چه می تونند بکنند و اینکه ایشون می تونه جدا بشه و زندگی جدید ی را شروع کنه یا صلاح هست  بمونه سودش و ثوابش بیشتره  ولی اگر نبود تقیه یعنی همین که مخفیانه و قلبا به دین اسلام ایمان دارند ولو اعمال زرتشتی ها که مخالف اسلام نیست را انجام می دهند و مخالفاش را تفره بروند و فرار کنند و انجام ندهند اگر مجبور شدن بمونند و نمی تونستند هجرت کنند و از اونا دور بشوند جز قتل مسلمان و چند تا کار خیلی بد که اصلا نباید انجام داد بقیه کارای کسی که داره تقیه می کنه گناه نداره مثل رعایت نکردن حجاب و خوردن گوشتی که ذبح شرعی نشده و ...
3 در مورد ازدواج ازدواج دائم یا موقت مسلمان با اهل کتاب  و دلایل کلیک کنید و در مورد متخصصین هم به پایگاه جامع فرق و ادیان مراجعه کنند اونجا متخصصین نویسنده هر مقاله جوابگوی مقاله خودش هست این طوری با متخصص رزتشت و باستانگرایی در ارتباط هستند می تونند به خانواده و اطرافیانشون هم این سایت معرفی کنند و بگویند باید جواب به این یاوه گوئی ها داده بشه و تشویقشون کنند که با متخصصین ادیان درگیر بشن خیلی هم متعصب باشند4 روی زرتشت تقیه یعنی همین اینجوری خیلی های دیگه هم به حقایقی پی می برند 
اما زن مسلمان نمی تواند با مرد غیر هم دین خودش ازدواج کند ایشون شرایطشون ویژه هست اگر نیاز به ازدواج دارند باید زنک بزنند تکلیف خواست خودشون را بپرسند02533333333 این 118 قمه دفتر مراجع را از اون بگیرند 
ولی اگر پسری مسلمان داشتن8 که باش ازدواج کنند می تونند بدون اذن پدر با گرفتن حکم از دادگاه با او ازدواج کنند و هجرت کنند  باش فرار کنند 104یعنی از خونوادشون دور بشن 
فعلا تقیه کنند و دیگران را هم با روشی که گفتم ابراز تعصب زرتشتی گری به پایگاه جامع فرق و ادیان مذاهب کلیک کنید  بکشونند
جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا

امضای مسجد عشاق
سانه مسجد عشاق*محسن زاده
 سپاس شده توسط mahdy30na ، zmkawsar
۶-۱۱-۱۳۹۶, ۱۱:۱۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۱۱-۱۳۹۶ ۱۱:۱۱ صبح، توسط fns4565.)
ارسال: #6
سلام. شما میتونید از قوانین موجود در قانون جذب عشق برای این مسئله استفاده کنید. من اینجا یکی از مقالات رو براتون میزارم، امیدوارم مفید باشه :

[تصویر:  %D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8...9%82-2.jpg]
در قانون جذب عشق  قسمت اول نکات کلی را در مورد استفاده قانون جذب در روابط بیان کردیم . حال به قانون جذب عشق 2 می‌رسیم . حتما قبل از خواندن این مقاله قانون جذب عشق 1 را مطالعه کنید
برای روشن شدن مفهوم عشق بخشیدن به دیگران، اول باید معنای عشق نبخشیدن به دیگران را بفهمید.
تلاش برای تغییر دادن طرف مقابل عشق بخشیدن نیست!
تصور این‌که شما می‌دانید چه چیزی برای طرف مقابل بهرت است عشق بخشیدن نیست!
تصور این‌که حق با شماست و طرف مقابل اشتباه می‌کند عشق بخشیدن نیست!
بازخواست، ملامت، شکایت، غر زدن، یا ایراد گرفتن از طرف مقابل عشق بخشیدن نیست!
همانطور که در  دوره قانون جذب بیان شد این‌ها خلاف قانون جذب عشق است

راز روابط
زندگی همه چیز را به شما عرضه می‌کند تا بتوانید آنچه دوست دارید را برگزینید، و بخشی از موهبت زندگی این است که همه جور آدمی را دور و برتان قرار داده، بنابراین می‌توانید در آن آدم‌ها آنچه دوست دارید را انتخاب کنید و از آنچه دوست ندارید روی برگردانید. قرار نیست برای خصوصیاتی که در شخصی نمی‌پسندید، در خودتان عشق ایجاد کنید، بلکه کافی است بدون نشان دادن احساس خاصی از آن روی برگردانید.

خیلی ساده است…
در یکی از فایل‌های صوتی اشاره‌ای به این موضوع داشتم. نیازی نیست به زور بخواهید به خودتان بقبولانید که یک رفتار خاص یک شخص خوب است. اگر به طور مثال کسی در زندگی شما بدقول است نیازی نیست بگویید خوب خدا رو شکر که بدقول است قاتل نیست! نه قانون جذب عشق این را نمی‌گوید. فقط می‌گوید روی رفتار دیگه‌ای احساس بگذارید که در او دوست دارید.

او بدقول است اما مهربان است؛ من به مهربانی او تمرکز می‌کنم.
او بدقول است اما خوش صحبت است؛ من روی خوش صحبتی او تمرکز می‌کنم.
او بدقول است اما دست و دل باز است؛ من روی دست و دل بازی او تمرکز می‌کنم.
تبریک می‌گویم. شما به بهترین شکل از قانون جذب عشق استفاده کردید.

[تصویر:  %D8%B9%D8%B4%D9%82-%D9%88-%D9%82%D8%A7%D...8%A8-1.jpg]

روی برگرداندن در قانون جذب چیست؟
روی برگرداندن از آنچه در شخصی نمی‌پسندید بدین معناست که شما آن را جدی نمی‌گیرید. به این معناست که شما می‌دانید با قانون جذب عشق روی هر چه تمرکز کنید بیشتر از آن را دریافت می‌کنید.
روی برگرداندن یعنی دنیا به شما حق انتخاب داده است. یعنی با آ‌ن‌ها بحث و جدل نکنید تا ثابت کنید اشتباه می‌کنند یا عیب‌جویی کنید یا آن‌ها را مقصر بدانید، یا بخواهید تغییرشان دهید. این‌ها در قانون جذب عشق جایی ندارند. اجازه دهید همه خودشان باشند و شما انتخاب کنید.

نگاه بالاتر و البته بهتر
بیاید یک مثال بزنیم تا وضعیت روشن شود.
یک نفر برای پول همسر خود را طلاق داده و با یک فرد پولدار ازدواج کرده است. ( از اینجا به بعد را باید عامیانه‌تر بنویسم)
ما شروع می‌کنیم به جنگیدن؛ اه، این دیگه چه آدمیه. عجب نامردیه! واقعا چطور می‌تونه اینقدر منفعت طلب باشه…
حالم داره ازش بهم می‌خوره. صد رحمت به حیوون و …………
یک نفر که  قانون جذب عشق را می‌داند ( از این به بعد می‌گوییم استاد) می‌گوید:
چرا اینقدر بهش فکر می‌کنید؟ مگه این فرد وارد زندگی‌ات شده؟
ما: نه، ولی نگاش کن. از این نامردتر تا حالا ندیدم. هیچ بویی از انسانیت نبرده. خجالتم نمی‌کشه. همین‌ها جامعه رو خراب می‌کنن پس فردا دودش توی چشم من هم میره.
استاد: دودش به چشم تو نمی‌رود اگر بهش فکر نکنی؛ کافی است به چیزهای زیبای زندگی فکر کنی.
ما: نهههههه. اصلا وارد زندگی من نشه. همسر بدبختش چی؟ اون چه گناهی کرده بود؟
استاد: مگه تو می‌دونی همسرش چی می‌خواسته؟ شاید خودش می‌خواسته! شاید هم نه ولی حتما خودش اون رو به زندگیش وارد کرده.
ما: مگه میشه؟ واسه چی باید بخواد؟ هیچکس چنین چیزی نمی‌خواد.
استاد: درسته ولی شاید یک کسی که قانون جذب عشق رو نمی ‌دونسته اون رو اشتباه استفاده کرده ……

این داستان تا انتها ادامه دارد حالا مثال ساده‌تری می‌زنم تا موضوع رو راحت درک کنیم. شما شخصیت‌ها را تطابق دهید.

ما از یک نقاش می‌خواهیم که برامون یک منظره زیبا نقاشی کند.
نقاش: لطفا فقط به من رنگ سبز و آبی و زرد بدهید.
ما: بفرمایید تمام رنگ‌ها توی این بسته.
نقاش: نههههههههههه. چرا همه رنگ‌ها رو دادید؟ مگه نگفتم فقط سه رنگ؟
ما: خوب این بسته رنگ تکمیله تا هر کس رنگی که می‌خواهد را انتخاب کنه. شما از رنگی که نمی‌خواهید استفاده نکنید.
نقاش: نه! آخه این هم شد رنگگگگگگگگ؟ کی آخه از یه همچین رنگی استفاده می‌کنه؟ چرا این رو توی بسته رنگ‌ها گذاشتید؟
ما: شاید یکی از این رنگ استفاده کنه! اصلا شاید طرف نقاشی بلد نباشه و مثل شما وارد نباشه و به اشتباه فکر کنه این رنگ خوبه و ازش استفاده کنه.
نقاش: نههههههههه. هیچکس از این رنگ خوشش نمیاد مگه آدم دیوونه است که از این رنگ استفاده کنه ….
[تصویر:  %D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8...%D9%84.jpg]

چقدر ما در زندگی‌مون به نقاش شباهت داریم؟

ما با دید قدیمی‌مان نگاه می‌کنیم و انتظار نتایج جدید داریم. از دید قانون جذب عشق نگاه کنیم ….

منبع : سایت قانون جذب پرورش افکار - استاد امیر شریفی

امضای fns4565
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان