تفاوت تشیع علوی و تشیع انگلیسی
زمان کنونی: ۱۱-۴-۱۳۹۸, ۰۴:۱۵ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ANTI MASON
آخرین ارسال: ANTI MASON
پاسخ: 1
بازدید: 1434

ارسال پاسخ 
تفاوت تشیع علوی و تشیع انگلیسی
۱۲-۱۹-۱۳۹۳, ۰۸:۰۷ عصر
ارسال: #1
تفاوت تشیع علوی و تشیع انگلیسی
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تشیع انگلیسی با سفره دین و مذهب کاسبی می‌کند و این خطری برای اسلام است.


حسن رحیم‌پور ازغدی در همایش اسلام آمریکایی و راهکارهای مقابله با آن در فرهنگسرای شهر زیبا با اشاره به تفاوت تشیع علوی و تشیع انگلیسی اظهار کرد: تشیع انگلیسی کنار سفر‌ه‌‌های چرب می‌نشیند و سفره‌ای به نام مذهب پهن می‌کند و در آن ذکر مصائب اهل بیت (ع) را می‌آورد.

وی افزود: در واقع دین و مذهب سفره کاسبی تشیع انگلیسی بوده که خطر بزرگی برای اسلام است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: شیعه انگلیسی در عزاداری‌ها سینه‌زنی و قمه‌زنی راه می‌اندازد اما از اخلاص و اعمال رفتار اهل‌بیت‌ (ع) چیزی نمی‌گوید.

وی تشیع انگلیسی را تشیعی عنوان کرد که مذهب مفت‌خوری دارند و تصریح کرد: این افراد مستحبات را اصل مطلب و واجبات را کنار می‌گذارند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه برخی افراد درس خوانده و مرجع تقلید شده اما با سازمان سیا همکاری‌ کرده‌اند، گفت: خداوند در قرآن بیشترین احترام را به عالم سالم و تندترین حرف‌ها را به عالم فاسد گفته است.

وی با بیان اینکه تشیع انگلیسی آیات و احادیث به نفع را انتخاب و بقیه را که به ضرر است تحریف می‌کند، بیان کرد: شیطان قدم به قدم افراد را جلو می‌برد که اگر مراقب نباشیم طلبه زاهد و عالم تبدیل به یک فرد طاغوتی می‌شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی متذکر شد: افرادی که با روحانیت فاصله گرفته و مدام با سرمایه‌داران بچرخند بدانید که این افراد فاسد شده‌اند.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: کار دیگر تشیع انگلیسی این است که اسلام را طوری تعریف می‌کند که لیبرال‌ها و غربی‌ها خوششان بیاید.
وی با اشاره به خطر تحجر بیان کرد: گاهی برخی اجتهادها بدعت بوده و گاهی اجتهاد نکردن بدعت است که هم اجتهاد غلط و هم بی‌اجتهادی اشتباه است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه مجتهد باید به مسائل زمان آگاه باشد، خاطرنشان کرد:‌ همه چیز عبادت نیست بلکه 90 درصد قرآن مباحث دیگر است.

وی اظهار داشت: برخی افراد ممکن است هر آخوندی را که منزوی‌تر باشد مقدس‌تر و با اصالت فقهی بیشتر بدانند در صورتی که این اشتباه بزرگی است.

رحیم‌پور ازغدی یادآور شد: تشیع انگلیسی مذهب را در سینه‌زنی و مجالس عزاداری خلاصه می‌کند که آمریکا نیز این را قبول دارد و در گذشته یزید، شاه و صدام نیز همین را می‌خواستند.

وی با انتقاد از اینکه بازارها رنگ و بوی مذهب ندارند افزود: آیا این بازار فاطمی و حسینی است که مرتب زندان‌ها پر از افرادی است که به خاطر کلاهبرداری و کشیدن چک بی‌محل به زندان افتاده‌اند و آیا این جامعه فاطمی است که روزبه‌روز آمار طلاق در آن گسترش می‌یابد.

وی با طرح این پرسش که آیا در زمان امام حسین (ع) کل شیعه 72 نفر بودند خاطرنشان کرد: 99 درصد شیعه به امام حسن(ع) و امام حسین(ع) خیانت کردند و گفتند شما بروید شهید شوید تا ما برایتان سینه بزنیم.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه شیعه واقعی شهدای مدافع حرم هستند که امروز تشییع شدند گفت: این افراد اولیاء خدا هستند که کسی نیز آنها را نمی‌شناسد.

وی ادامه داد: امروز تکفیری‌ها در حال تخریب قبر حضرت زینب (س) هستند اما شیعه انگلیسی به جای مبارزه با داعش به قمه‌زنی و سینه‌زنی می‌پردازد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه فقه شیعه انگلیسی تنها در مستحبات خلاصه می‌شود بیان کرد: فقه شیعه علوی برنامه زندگی کامل برای انسان از گهواره تا گور است.
وی با اشاره به اینکه همه طرح استکبار این است که فقه و اجتهاد جنبه عملی پیدا کند،‌ بیان کرد: برخی در مقابل توهین به پیغمبر نشستند و تنها گفتند خدا ذلیل‌شان کند ما شب‌ها دشمن را لعنت می‌فرستیم که باید در جواب به اینها بگوییم اگر راست می‌گویید به جای لعنت کردن بروید و روز با دشمن بجنگید.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی متذکر شد: این افراد سر سفره دین می‌نشینند اما یک بار هم حاضر نیستند برای دین فداکاری کنند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه میلیون‌ها نفر با انقلاب اسلامی شیعه شدند اظهار کرد:‌ شیعه واقعی در عمل شناخته می‌شود نه افرادی که فحش و ناسزا می‌گویند و هفته وحدت را هفته برائت اعلام می‌‌کنند.
وی تاکید کرد: سبک زندگی مذهبی این نیست که در ایام سوگواری پرچم عزاداری و در ایام ولادت خیابان‌ها را چراغانی کنیم در صورتی که این کارها کار نیک و پسندیده‌ای است اما اگر بگوییم مذهب تنها همین است ولی در روابط اجتماعی ظلم، فساد، بی‌رحمی و کلاهبرداری داشته باشیم این اشتباه است بلکه شیعه اهل بیت‌ (ع) باید همانند خود اهل بیت (ع) عمل کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با تاکید بر اینکه مسلمان واقعی باید اخلاق و عمل اسلامی داشته باشند یادآور شد: جامعه اسلامی جامعه‌ای نیست که تنها شعار اسلامی دهد و تشیع واقعی یک حقیقت و راه‌نجات است که باید به آن توجه ویژه کرد.


مشرق

امضای ANTI MASON
[تصویر:  do.php?img=2447]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdy30na
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1398 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity