خانواده ی حضرت مهدی «عج»
زمان کنونی: ۳-۱-۱۳۹۸, ۱۲:۳۴ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: منتظر موعود
آخرین ارسال: منتظر موعود
پاسخ: 1
بازدید: 1270

ارسال پاسخ 
خانواده ی حضرت مهدی «عج»
۲-۲۰-۱۳۹۴, ۰۳:۱۶ عصر
ارسال: #1
خانواده ی حضرت مهدی «عج»
بسم الله الرحمن الرحيم
●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●
خانواده امام مهدی علیه السلام.
●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●
روایاتی در خصوص اینکه حضرت دارای فرزند و همسر می باشند، وجود دارد ولیکن از حیث اعتبار محل تشکیک است. و به عکس نیز روایاتی نیز داریم که اشاره به این مطلب دارند که امام عصر علیه السلام دارای زن و فرزندی نیست. ولی آنچه بدیهی است امام عصر علیه السلام به سنت جدش رسول خدا صلوات الله علیه وآله که همانا مسئله ازدواج است، پشت نخواهد کرد.

اگر در این زمینه هیچ نقل و روایتی وجود نداشت فقط همین مطلب که ما می دانیم آن حضرت به سنت پیامبر صلی الله علیه وآله عمل می نماید در قبول این مطلب که آن جناب همسر و فرزندانی دارد کافی بود.

بنابراین باتوجه به عمرطولانی و مبارک ایشان ممکن است آن حضرت همسر و فرزندان متعددی داشته باشد که بعضی مرده وبرخی زنده اند و مرگ و زندگی آنها طبق روال عادی زندگی انسان هاست نه مطابق بازندگی و عمر آن حضرت.


دعای علوی مصری
●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●
این دعا منسوب به امام عصر علیه السلام می باشد و از حیث محتوا بی نظیر و بسیار عمیق و زیبا می باشد در چهار جا امام عصر علیه السلام برای خانواده و فرزندان خود دعا می کنند و این خود گویاترین مدرک مستندی می باشد که آن سرور دارای زن و فرزند هستند. در ثانی وقتی خانمی به امام باقر علیه السلام مراجعه کرده و اظهار می کند که برای رشد معنوی نمی خواهد ازدواج کند، امام او را از این کار نهی فرموده و می فرمایند مادر ما حضرت زهرا علیها السلام ازدواج کرد اگر این کار لازم می بود او ازدواج نمی کرد. (نقل معنا با تلخیص)


در ثانی امکان ندارد در این همه سال حضرت مجرد زندگی کرده باشد.
در این خصوص حضرت آیت الله کشمیری تصریح و تاکید دارند که حضرت همسر و فرزند دارند.

و یکی از اولیاء خدا مرحوم حاج شیخ حسین فاضلی فرموده اند ک که: حضرت نوادگان زیادی در قم دارند و الان بعضی از آنها نمی دانند که نسل آنها به امام عصر علیه السلام می رسد و آنها مشغول تحصیل علوم حوزوی هستند.
●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●
مقام عرشی سیدبن طاووس و وضعیت عرفانی آن مرد ملکوتی بر علماء بزرگ معلوم است و به ایشان سیدالمراقبین نیز می گویند و ایشان به پسرش می گوید: پسرم به تازگی حضرت عیالی انتخاب کردند. اگر اجازه داشتم به تو می گفتم حضرت از کدام طایفه همسر انتخاب فرمودند.

در کتاب من لایحضره فقیه شیخ صدوق ره ج 1 ص 327. حدیث 960 حدیثی از امام باقر علیه السلام آمده که فرموده اند: بعد از نماز این دعا را بخوان و این دعا سندی است بر داشتن همسر و فرزند امام زمان.

سیدبن طاووس روایتی از امام رضا علیه السلام نقل کرده است که: فرمودند: خداوندا! مایه چشم روشنی و خوشی امام زمان را در او و خانواده و فرزندان و ذریه و تمام پیروانش فراهم فرما.
●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●*●
ظهور نور حضرت آیت الله سعادت پرور ص 123

جرعه های جانبخش ص 246

من لایحضره فقیه

جمال الاسبوع ص 510

بحارالانوار ج 52 ص 317

امضای منتظر موعود
[تصویر:  do.php?img=1128]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdy30na
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1398 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity