پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز که اغلب فراموش شده هستند
زمان کنونی: ۴-۲۵-۱۳۹۹, ۰۴:۵۲ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: shabnam
آخرین ارسال: shabnam
پاسخ: 1
بازدید: 1744

ارسال پاسخ 
پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز که اغلب فراموش شده هستند
۵-۱۸-۱۳۹۴, ۰۹:۱۶ عصر
ارسال: #1
پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز که اغلب فراموش شده هستند
۱ – Win +Pause / Break
می‌توانید به اطلاعات سیستم خود از طریق Control Panel دسترسیداشته باشید؛ اما در ویندوز 8، راه آسان‌تر این است که کلید‌های Win + X را فشارداده و گزینه System راانتخاب کنید. حتی ساده‌تر از این می‌توانید به سرعت و با استفاده از کلید‌های Win + Pause / Break بهاطلاعات جزئی سیستم دسترسی پیدا کنید.

۲– Alt + PrintScreen
کلید Print Screen یا‌‌
همان
PrtScr برای عکسبرداری از کل صفحه نمایش شما به کار برده می‌شود. اما اگربخواهید به سرعت از پنجره‌ای که ‌فعال است ‌و تنها از‌‌ همان پنجره و نه همه صفحه‌ عکاسی کنید، کافی است کلید‌های Alt + Prt Scr را فشار دهید. این کار نیاز به هر گونهویرایش تصویر گرفته شده از صفحه نمایش را از بین می‌برد.

۳– Win + E
اکسپلورر ویندوز، یکی از ابزارهایی است که روزانه چندین بار به آنمراجعه می‌کنیم.
این ابزار را می‌توان از طریق منوی Start یا بهشکل عمومی‌تر با استفاده از آیکون Computer فعالکرد؛ اما راه ساده‌تر برای اجرای آن، استفاده از کلیدهای Win + E است کهبه این طریق از هر کجای سیستم عامل می‌توانید به سرعت به اکسپلورر دسترسی داشته باشید.

۴ – Ctrl +Shift + N
حال که در اکسپلورر هستید، شاید به آن نیاز دارید که در مسیر فعلی یکپوشه جدید ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید از Toolbar اکسپلوررکمک بگیرید و یا با کلیک راست، گزینه New Folder راانتخاب کنید؛ اما راه ساده‌تری نیز وجود دارد و آن استفاده از کلید‌های ترکیبی Ctrl + Shift + N است.

۵ – Win +Right Arrow + Enter
برای خاموش کردن سیستم خود چند گزینه وجود دارد، ولی ما به شماپیشنهاد می‌کنیم از ساده‌ترین راه ممکن که عبارت ‌از ‌کلید‌های ترکیبی Win + Right Arrow + Enterاست، استفاده کنید. در واقع با فشار همزمان دادن کلید‌های Win و کلیدجهت‌دار سمت راست و در ‌‌نهایت کلید Enter سیستمشما بدون نیاز به هیچ کار اضافی Shut Down خواهد شد.

امضای shabnam
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط شقایق
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1399 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity