اهمیت و ضرورت دکوراسیون داخلی
زمان کنونی: ۱۲-۸-۱۳۹۸, ۰۵:۳۸ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: minayekta833
آخرین ارسال: minayekta833
پاسخ: 1
بازدید: 1669

ارسال پاسخ 
اهمیت و ضرورت دکوراسیون داخلی
۸-۶-۱۳۹۴, ۰۱:۱۲ عصر
ارسال: #1
اهمیت و ضرورت دکوراسیون داخلی
اولویت بندی و مهم بودن دکوراسیون داخلی فضاهای داخلی از محیط ساده قسمت پذیرش یک شرکت یا اداره گرفته تا دکوراسیون داخلی ویژه و خاص یک گالری تجاری پر رفت و آمد  خیلی گسترده و پرکاربرد می باشد. گوناگونی طرح ها، دست کم به اندازه گوناگونی طرح های چینش محیط ها می باشد و طراحی دکوراسیون داخلی نقش خیلی پراهمیتی در معماری دارد. در صورتی که، نمای بیرونی ساختمان به عنوان محافظی در برابر موارد بیرونی حساب می شود و قادر است به منزله نمایشگر و معرفی کننده ساختمان هم لحاظ گردد، محیط درونی نیز فضایی است که افراد – در جهت زندگی و کار، عبادت، خوردن و آشامیدن، تفریح و سرگرمی و غیره – در آنها مستقر می شوند. فضای داخلی می تواند کاملا جداگانه در نظر گرفته شود و تمام ارتباطات اش را با فضای اطرافش از دست بدهد و یا حتی در فضایی پنهانی واقع شود. حتی میتواند شامل محیطی اوپن ( باز) و یا متحرک در محیطی باشد که آن را محصور نموده است، قرار گرفته باشد. معمولا بایست فرقی بین نحوه چینش و کارکرد یک اتاق و طراحی دکوراسیون داخلی آن در نظر گرفت. در بعضی موارد، مهندس طراح هر دو مورد را در نظر دارد. در موقعی طراحی داخلی به منزله برنامه دسته دوم لحاظ می شود و اثرگذاری پایینی در محیط دارد که در این وضع معماری است که به کمک رده ها، مواد استفاده شده و متریال، و طراحی نور، خصوصیات یک اتاق را معین می کند. به عنوان نمونه در معماری های اماکن مقدس و مسحور کننده "تادائو آندو" و یا "لو کوربوزیه" می توان این موارد را دید.
با این وجود، مهندس معمار یا طراح دکوراسیون داخلی ، برخی مواقع برنامه تغییر فضایی را دارد که از پیش موجود بوده است. این موضوع، می تواند حالت ساخت و ساز تازه و بازسازی ساختمان را در پی داشته باشد اما برخی مواقع نیز میتواند به تغییر و یا نوسازی دکوراسیون داخلی منتهی شود، چون طراحی داخلی در مقایسه با ساختمان عمر پایینی دارد. این حالت در عرصه ساختمان های شرکتی و تجاری ؛ دکوراسیون فروشگاه ، بوتیک ها و یا رستوران و فست فود ها اهمیت نمایان تری را پیدا می کند. چون در این نوع کاربری ها، تغییرات و طراحی دکوراسیون داخلی اگر باز به طور سریع و حتی یک روزه صورت گیرد ، اصل و شیوه درجهت جذب نظر مشتری می باشد.

رویارویی با یک ساختار معین می تواند به اندازه مفهوم یک فضای تازه مهم و قابل توجه باشد. به عنوان نمونه یک بنای باستانی که در سطح بناهای قدیمی و تااریخی می باشد، محلی که بایست همانند بنای مدرن لحاظ کرد مشاهده می شود. چینش متضاد بین چیدمان سنتی و مدرن و با ارزش نشان دادن مواردی از مولفه های موجود، جذابیت ویژه ای را به دنبال دارد. بافت خنثی در یک سالن غذاخوری شروع حرکتی متفاوت را خبر می دهد. گاهی محلی که ناپایداری قسمی از وسایل فضا شمرده می شوند، مهندسان و طراحان مختار هستند که تجربیات تازه ای را آزمایش نمایند و یا تجربیات گذشته را دوباره اجرا کنند.

افزون بر فضا، مصالح استفاده شده در جهت دیوارها، کف سازی و مبلمان هم نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی ایفا می کند. سطح، ترکیب و رنگ بندی آنها، محیط را کاملا تحت الشعاع قرار می دهد. استفاده کننده با مولفه های محیط داخلی به طرز کاملا متفاوتی در مقایسه با نمای ساختمان مواجه می شود. می توان آنها را از نزدیک مشاهده کرد، لمس شان نمود و گاهی آنها را با حواس احساس کرد.

سومین فاکتور اثرگذار  مسئله نور می باشد، چه نور طبیعی و چه نور مصنوعی. نور می تواند با مناسب ترین اثرات، وسایل مرده را به نمایش بگذارد و در واقع به آنها روح بدهد. اثرگذاری دیگر نور، احتیاج به طبیعتِ نور می باشد. اتاق به طور یک دست روشن می شود و یا مهندس از نور برای فرم دادن و یا تاثیرات احساسی بهره می برد.

 بعد از عصر کمینه سازی، در زمان دهه 90 قرن بیستم، در جهت مفهوم بوتیک ها و منازل، معمولا به یاری ابزارهای خیلی پیچیده تصمیم گرفتند تا فاکتورهای اصلی را پایین بیاورند. ولی به تازگی پیچیدگی و گوناگونی دوباره مورد توجه واقع شده است. تمایل تازه به رنگ و اشکال نمایان شده و تزئینات هم مقام اش را در دکوراسیون داخلی و به ویژه در دکوراسیون منزل پیدا کرده است. شناخته ترین برند ها پی بردند که معماری تنها موضوع " هویت وابسته " نمی باشد، بلکه می تواند در عین دیدنی بودن، فاکتور ارتباط کارآمد و جلب توجه رسانه نیز است. این چنین است که برای مفهوم بوتیک های فلگ شیپ – flagship – شرکت های معماری بین المللی کارشان را در جهت گارانتی شناخت و توجه همه دنیا به کالا، شروع می کنند.

این اثر، گوناگونی برنامه ها، قسمتهای جزیی و مواردی را که در جهت فهم محیط داخلی استفاده می شود، به صورت پیوسته ارزیابی می نماید. از موارد بین المللی کافی شاپ های به روز گرفته تا سالن های کنسرت خیلی شیک، از ساده ترین خانه مسکونی تا عجیب ترین فروشگاه ها و بوتیک ها، یکی بعد از دیگری مورد ارزیابی قرار می گیرد. با توجه به گوناگونی خلاقیت ها، در همه پروژه ها یک نظم اساسی مشاهده می گردد که آنرا می توان مدرن خواند. این نظم دست آخر به انسجام با دیتایل، برای هر پروژه با راه حلی مناسب و فرق دار، کیفیت بسیار خوبی را تضمین مینماید.

منبع:دکوراسیون داخلی

امضای minayekta833
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1398 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity