کتاب صراط های غیر مستقیم(درسنامه نقد عرفان های نوظهور)
زمان کنونی: ۷-۲۶-۱۳۹۸, ۰۹:۴۹ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mahdy30na
آخرین ارسال: mahdy30na
پاسخ: 1
بازدید: 946

ارسال پاسخ 
کتاب صراط های غیر مستقیم(درسنامه نقد عرفان های نوظهور)
۹-۲۸-۱۳۹۵, ۰۱:۴۱ عصر
ارسال: #1
کتاب صراط های غیر مستقیم(درسنامه نقد عرفان های نوظهور)
معاونت پژوهشی موسسهراهبردی حق پژوهی، کتاب صراط های غیر مستقیم(درسنامه نقد عرفان های نوظهور) اثر مهدیسالاری را به زیور طبع آراسته است. این اثر حاصل درسهای وکارگاه های آموزشی مهدی سالاری عضو هیأت علمی مؤسسه راهبردی حق پژوهی است که به صورت متنی آموزشی در 11 درس تنظیم و به جامعه علمی کشور عرضه شده و برای دانش پژوهان حوزه و دانشگاه قابل استفاده است.
درس اول این کتاب بهبیان کلیات فرقه که شامل ویژگی های فرقه، مفهوم شناسی فرقه، انواع فرقه ها و آسیب های فرقه می پردازد.
ضرورت نقد و بررسیجنبش های نوپدید معنوی در درس دوم بررسی می شود که شامل زمینه های ایجاد فضای معنویت خواهی در جهان، راهکارهای غرب برای مدیریت فضای معنویت خواهی جهان است.
ویژگی ها و اهداف جنبشهای نوپدید معنوی در درس سوم تبیین شده است.
اصول اعتقادی و مبانینظری مکتب معنوی اشو در درس چهارم مطرح می شود که شامل اشو و تعلیم و تربیت، خدا در نگاه اشو، دین در نگاه اشو، پیوند عشق و روابط جنسی، می شود.
درس پنجم این اثر بهبررسی یوگا اختصاص دارد که راه های اثبات یوگا، جایگاه جسم در یوگا، جایگاه جسم در اسلام، تناسخ ریشه و اساس یوگا، آرامش مهمترین هدف یوگا. و درس ششم نیز به هدف زندگی در نگاه دالایی لاما، معنویت و دین در اندیشه دالایی لاما می پردازد.
دانش پژوهان در درس هفتمبا مکتب معنوی پائولو کوئلیو، تاریخچه، منابع و آثار آن و در درس هشتم با معنویت اکنکار(سفر معنوی روح) آشنا می شوند. و در درس نهم نیز با عرفان سرخپوستی و کارلوس کاستاندا مروج عرفان سرخپوستی آشنا می شوند.
درس دهم این اثر به بررسیشیطان گرایی، تاریخچه، ریشه ها، اصول و مبانی نظری و مؤلفه های ترویج شیطان گرایی با رویکرد نقادانه پرداخته می شود.
درس یازدهم این اثر بهمعرفی فرقه حلقه پرداخته می شود و آموزه های آن مورد نقد قرار می گیرد.
چاپ نخست کتاب صراطهای غیر مستقیم(درسنامه عرفان های نوظهور) اثر مهدی سالاری در قطع رقعی، 208 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 9500 تومان از سوی نشر حق پژوهی چاپ و روانه بازار کتاب شده است.
امیدوارم دوستان محقق از این کتاب استفاده ببرن.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط gelare
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1398 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity