جریمه گوگل برای طراحی سایت بدون نسخه موبایل
زمان کنونی: ۱۲-۲-۱۳۹۸, ۱۱:۴۷ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: h_joker
آخرین ارسال: h_joker
پاسخ: 1
بازدید: 1028

ارسال پاسخ 
جریمه گوگل برای طراحی سایت بدون نسخه موبایل
۱۱-۲۶-۱۳۹۵, ۱۱:۱۵ صبح
ارسال: #1
جریمه گوگل برای طراحی سایت بدون نسخه موبایل
سال ۲۰۱۳ سالی توام با تغییرات اساسی درساختار دنیای وب بود، چون بزرگترین موتور جستجو وب، گوگل ، الگوریتم‌های خود را آپدیت کرده و طراحی سایت های بسیار زیادی را تحت تاثیر خود قرار داد.از مهمترین تغییرات اعمال شده در این الگوریتم، قابلیت گشت و گذار در کدهای وب سایت‌ها و درک ریسپانسیو بودن و یا نبودن آ‌ها بود.رفته رفته میزان اهمیت به این فاکتور بیشتر و بیشتر شد تا جاییکه در امروز، سهم بسیار بزرگی را در موفقیت و یا عدم موفقیت یک طراحی وب سایت ایفاد می‌کند.
با رسیدن به سال ۲۰۱۵ میلادی، گوگل مجددابروزرسانی جدیدی را ارائه نمود که طی آن تاکید بیشتری بر نسخه مویابل شده بود.
 
نسخه موبایل و تاکید فراوان گوگل بر استفادهاز آن
 
در این آپدیت دیگر خبری از جایزه برای استفادهکنندگان از نسخه موبایل نخواهد بود، در عوض، با الزامی شدن این نوع برنامه نویسی و طراحی وب سایت، وب سایت هایی که از آن تبعیت نکنند نمره منفی دریافت نموده و تنبیه (به اصطلاح خود گوگل پنالتی یا همان مجازات) می‌شوند.البته، شاید از نظرتان، نحوه طراحی سایت شما به خودتان مربوط بوده و هیچ ارتباطی به گوگل نداشته باشد، اما پیدا نشدن وب سایت شما حتی در صفحه دهم نتایج جستجو کلمات مرتبط با زمینه فعالیتتان نیز به گوگل ربطی نخواهد داشت!
 
google penalty
بله، منظور از مجازات، غل و زنجیر کردنشما نیست، بلکه به عدم نمایش شما در نتایج جستجوی گوگل اشاره می‌کند.اما خب، این موضوع چه پیامدهایی دربر خواهد داشت؟
طراحی سایت فروشگاهی کاشی گستر
 
پیامدهای مجازات شدن توسط گوگل
 
آیا فکر می‌کنید که در زمینه فعالیت خودتنها کسی هستید که وارد دنیای مجازی شده‌اید؟ شک نکنید که افرادی پیش از شما نیز به این حوزه وارد شده و یا حداقل مشغول برنامه ریزی بدین منظور هستند.
 
حال اجازه دهید موقعیت را از سویی دیگر،یعنی سمت کاربران مقایسه کنیم.کاربری که قصد مشاهده یک مطلب، خرید یک محصول، دریافت یک سرویس و یا… مرتبط با زمینه فعالیت شما است، چگونه به آن دسترسی پیدا می‌کند؟در حالی که میلیون ها وب سایت در دنیای وب سایت وجود دارد، در حالی که کاربر آدرس دامنه هیچکدام را حفظ نیست.
 
URI
بله، مطمئنا از موتورهای جستجو مخصوصا مخصوصاگوگل کمک خواهد گرفت.پس شما برای به نمایش کشیده شدن باید از گوگل کمک بگیرید تا بدین وسیله توسط کاربران بیشتری در دنیای وب دیده شوید.
 
سخنی از گفته‌های رسمی گوگل
 
زمانی که گوگل بعد از ارائه آپدیت سال۲۰۱۵ برای پایان دادن به شایعات پیرامون تغییرات جدید، سخرانی علنی و رسمی خود را برگزار نمود، موجی از ترس و استرس و اضطراب را در میان صاحبان کسب و کارهای مختلف و فعال در دنیای اینترنت ایجاد نمود.گفتنی است بیشتر این وب سایت‌ها از پیج رنک بالایی در آن زمان برخوردار بودند.از آن زمان، گوگل امتیازدهی برحسب موبایل فرندلی بودن وب سایت ها را آغاز نمود، بدین معنی که وب سایت‌های حتی با رنک بالا در صورت عدم بروزرسانی به موقع خود، بطور سرسختانه توسط گوگل جریمه میشدند و در نتیجه جستوی آن ها چه در نسخه موبایل و چه در نسخه دسکتاپ تاثیر منفی میگذاشت.
 
برداشت از این سخنان برای وب سایت شما چیست؟
 
هرچند همانند دیگر آپدیت‌های گوگل تمامیابعاد الگوریتم رتبه بندی جدید معرفی نگردید، با این وجود این همایش نکته و پیامی واضح در دل خود برای مدیران وب سایت‌ها داشته است.
عدم استفاده از نسخه موبایل و بعبارت دیگرموبایل فرندلی نکردن وب سایت، محکوم به ارسال وب سایت به انتتهای جدول نتایج جستجو کلمات مرتبط خواهد بود.حال اگر که علاقمندید تا گوگل به شناخته شدن شما کمک بیشتری کند، دو گزینه پیش روی شما قرار دارد.
 
طراحی سایت برای موبایل
 
شاید این ییشنهادی ارزان و مقرون به صرفهو بدون دردسر باشد، اما تماما توام با دردسر و آزار برای شماست، چون در این روش برای نمایش وب سایت خود در دستگاه های همراه یک طراحی سایت جداگانه از وب سایت نسخه دسکتاپ خود خواهید داشت، پس مدیریت آن ها نیز جدا از هم صورت میگیرد.
 
ریسپانسیو کردن وب سایت کنونی
 

با صرف هزینه کمی بیشتر. می توانید بصورتحرفه ای نسخه وب سایت خود را نیز فعال کنید که این مورد نیازمند کمک گرفتن از یک فرد متخصص در این زمینه است تا بدون لطمه زدن به ساختار وب سایت،آن را برای نمایش حالت موبایل و دستگاه های همراه بهینه سازی کند.

امضای h_joker
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1398 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity