قـابـلـیـت هـای جـدیـد در ویـنـدوز 7
زمان کنونی: ۳-۱۶-۱۳۹۹, ۰۱:۰۲ صبح
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: compute_computer
آخرین ارسال: compute_computer
پاسخ: 1
بازدید: 2495

ارسال پاسخ 
قـابـلـیـت هـای جـدیـد در ویـنـدوز 7
۷-۷-۱۳۹۱, ۰۵:۴۷ عصر
ارسال: #1
قـابـلـیـت هـای جـدیـد در ویـنـدوز 7
ويندوز 7 با ساختاري مشابه ويندوز ويستا و ويندوز سرور 2008 ايجاد شده است. بنابر اين نرم افزارهاي كاربردي سازگار با اين نسخه ها، به راحتي قابليت اجرا روي ويندوز 7 را دارند و ارتقاء سيستم عامل براي دارندگان نسخه هاي ذكر شده، با مشكلي مواجه نخواهد شد.
سرعت ویندوز 7 نسبت به ویندوز ويستا بسیار بیشتر است. می‌توان گفت ویندوز 7 علي رغم داشتن قدرت گرافیکی بالا، سرعتي در حد ويندوز XP دارد. به همین دلیل ویندوز 7 را می‌توان بر روی سیستم‌های ضعیف که امکان نصب ويندوز ويستا برروی آنها وجود ندارد، به راحتی نصب نمود. در واقع ویندوز 7 در سیستم‌های ضعیف تا حدود زیادی با حذف تعدادي از توانایی‌های گرافیکی، قابليت اجراي آن را روي سيستم بالا مي برد.
فرايند نصب اين سيستم عامل با نسخه هاي قبلي آن مانند ويندوز ويستا متفاوت است. از جمله امكان فعال شدن Automatic Updates توسط كاربر وجود دارد.
نرم افزار ضد جاسوسي Windows Defender به صورت پيش ساخته در ويندوز 7 مقاومت سيستم در برابر نفوذ بد افزارها را تا حد زيادي افزايش مي دهد. علاوه بر اين در ويندوز7 امكان Solution Center كنترل عملكرد Firewall و به روز رساني خودكار ضد ويروس، وظيفه ي گزارش دهي در باره ي محافظت از سيستم و امنيت اينترنت را برعهده دارد.به اين ترتيب فقط در مواقع ضروري كه نياز به اقدام كاربر است، پيغام هاي مربوطه ظاهر مي شوند.
ويندوز 7 به شكلي طراحي شده كه قابليت خودكارسازي و كنترل مديريت محيط كاري و كارائي آن ارتقاء يافته است.
در ويندوز 7 ، قابليت مديريت درايوهاي سخت افزاري با استفاده از امكان Hard Link افزايش يافته است؛ به طوري كه عمليات انتقال اطلاعات از سيستم عامل قديمي به سيستم عامل جديد با سرعت و انعطاف بيشتري انجام پذير است. علاوه بر اين، بر خلاف ویندوز Vista ، این ویندوز اکثر قطعات را شناسایی کرده و درایور آنها را نصب می‌نماید. اين امكان بخصوص در شبکه به شکل بسیار ساده تري قابل تنظیم می‌باشد.
مهم ترين تفاوت بين ويندوز ويستا و ويندوز 7 در مورد امكانات مديريتي است. براي مثال در ويندوز ويستا قابليت UAC موجب مي شود تا كاربران بدون داشتن مجوز لازم، امكان انجام تغييرات روي تنظيمات اصلي سيستم را نداشته باشند. همچنين امكان Policy Group مديريت سيستم را ساده تر مي كرد. در ويندوز 7 اين دو امكان توسعه يافته است. ويندوز 7 قابليت سفارشي كردن UAC را دارد. بنابراين مي توان نمايش پيغام هاي متعدد UAC را كاهش داد. همچنين قابليت Group Policy Perference امكان مي دهد تا بتوان دسترسي به قابليت هاي مورد نظر را براي كاربران خاص كنترل كرد.
با استفاده از قابليت Direct Access مي توان رايانه هاي متصل به شبكه را حتي هنگامي كه در شبكه غير فعال هستند، مديريت نمود.
ابزار گرافيكي Powersell v2 امكان اسكريپت نويسي به صورت خودكار، با حداقل نياز به كدنويسي را فراهم مي كند.
از امكانات ديگر ويندوز 7 مي توان به قابليت User Acount Control اشاره كرد. بدين ترتيب نسبت به ويندوز ويستا ،كنترل روي كاربران قابليت انعطاف بيشتري پيدا كرده است.
قابليت BitLocker to Go براي محافظت از داده ها در نظر گرفته شده است. با استفاده از اين امكان مي توان حافظه هاي فلش را رمز گذاري نمود؛ به طوري كه خروج اطلاعات از سيستم بيشتر قابل كنترل باشد.
افزايش امكانات Firewall در ويندوز 7 موجب شده است كه امكان دسترسي به برنامه هاي خاص براي هريك از كاربران قابل تنظيم باشد.
قابليت هايي مانند Dynamic Driver Provisioning و Deployment Image Service فرايند ايجاد Image يا تصويرسازي از وضعيت موجود سيستم جهت نگهداري و پشتيباني از آن را بهبود مي بخشد.
درايور صفحه نمايش(Windows Display Driver Model يا WDDM) علاوه بر پشتيباني از مدل 1.0 در سيستم عامل ويستا،به مدل 1و1 ارتقاء يافته است. ( از DirectX 10 , 11 استفاده مي شود) . در نسخه هاي قبلي ميزان استفاده از حافظه ي كارت گرافيكي با باز كردن پنجره هاي بيشتر ، افزايش مي يافت. ولي در ويندوز 7 از حافظه ي بسيار كمتري استفاده ميكند. بنابر اين باز كردن پنجره هاي متعدد روند سريع تري خواهد يافت. همچنين استفاده از 11 DirectX موجب سريع تر شدن روند اجراي بازي ها خواهد بود.
رابط كاربري ويندوز 7 بسيار گويا تر از ويندوز ويستا است. مثلا در نوار وظيفه مي توان ظاهر جديد مرورگر را مشاهده كرد.
[تصویر:  windows7-2.jpg]
يکی ديگر از ويژگي هاي ويندوز 7، امکان مشاهده ي پنجره ها بدون فعال كردن آنهاست. انتقال به يک پنجره به شکل سريع برای خواندن برخی مطالب داخل آن بدون ورود کامل به آن پنجره می تواند باعث صرفه جويی در وقت شود. برای اين کار، با حرکت دادن ماوس بر روی نوار ابزار، می توان به شکل يک صفحه شيشه ای محتويات پنجره را مشاهده كرد. با کنار بردن ماوس اين صفحه ي پيش نمايش محو می شود.
در Windows Explorer گزينه ي جديدي به نام Libraries اضافه شده است. اين كتابخانه ها، به سازماندهي فايل ها و پوشه ها كمك مي كند. در حالت استاندارد، 4 كتابخانه ي اصلي به نام هاي Picture, Document, Videos و Music وجود دارند. تفاوت عمده ي اين پوشه ها با آنچه در نسخه هاي قبلي وجود دارد اين است كه تمام پوشه ها و فايل هاي مربوطه الزاما در يك درايو قرار ندارند. در واقع هريك از اين پوشه ها مي توانند پيوندهايي به فايل ها و پوشه هايي در قسمت هاي مختلف سيستم باشند. مانند اين است كه تعدادي از پوشه ها و فايل هاي مختلف را همانند يك گروه در نظر بگيرد. به اين ترتيب توسط هر يك از كتابخانه ها، امكان دسترسي به تمامي آن فايل ها و پوشه ها به راحتي فراهم مي شود. همچنين در صورتي كه چندين رايانه را با استفاده از امكان HomeGroup در ويندوز 7 به هم متصل كرده باشيد، مي توانيد اطلاعات موجود در اين كتابخانه ها را با هم به اشتراك بگذاريد.
[تصویر:  windows7-3s.jpg]
برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی آن کلیک کنید.
[تصویر:  windows7-4s.jpg]
برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی آن کلیک کنید.
در ويندوز 7 امكان برقراري ارتباط كاربر با تلفن همراه، چاپگر ، دوربين و ساير وسايل جانبي ساده تر شده است. با استفاده از امكان Device Stage مي توان تصويري حقيقي از دستگاه هاي جانبي را بر روي نوار وظيفه قرار داد وبا كليك روي هريك از آنها، به برنامه هاي كاربردي مربوطه دسترسي داشت. Device Stage امكان ارتباط با دستگاه ها را از طريق USB و Bloutooth و Wi-Fi به راحتي فراهم مي كند.
[تصویر:  windows7-5s.jpg]
برای دیدن تصویر بزرگتر بر روی آن کلیک کنید.
با وجود امكانات فوق، به نظر مي رسد ويندوز 7 هنوز مشكلاتي دارد كه لازم است مايكروسافت در جهت رفع آنها در نسخه ي نهايي آن بينديشد. علاوه بر اين هنوز مشخص نيست كه تا چه اندازه امكانات جديد، بتواند آنچنان كه پيش بيني شده، جوابگوي نياز كاربران باشد. براي مثال امكان غير فعال كردن Automatic Update كه هنگام نصب ويندوز براي كاربران فراهم شده، ممكن است تا حدي امنيت سيستم را كاهش داده و موجب شود بسياري از كاربران بي اطلاع، تمامي به روزرساني هاي امنيتي را غير فعال كنند و شايد برخي تبديل حالت اجباري به جاي انتخابي براي اين گزينه را مناسب تر بدانند.

منبع:
http://www.microsoft.com/springboard

امضای compute_computer
التماس دعا دوستان
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

POWERED BY MyBB, © 1390-1399 گروه پیروان موعود
پشتیبانی و توسعه SaneCity